Today.ua

Стало відомо, які дисципліни будуть на курсі БЗВП у вишах

В українських вишах у рамках теоретичного курсу базової загальновійськової підготовки викладатимуть тактику, домедичну допомогу, основи військової дисципліни. Про це в етері Українське радіо.Рівне розповіла речниця Рівненського обласного ТЦК та СП Тетяна Камеристова.

За її словами, українським студентам на теоретичному курсі базової загальновійськової підготовки також викладатимуть психологічну підготовку та міжнародне гуманітарне право.

Камеристова зазначила, що БЗВП у вищих навчальних закладах викладатимуть люди з військовим досвідом, з відповідною освітою та фізичною підготовкою, які знають українську мову.

Базову загальновійськову підготовку у всіх вищих навчальних закладах України запровадять 1 вересня 2025 року (президент Володимир Зеленський підписав 15 січня 2025 року відповідний закон). Вона буде обов'язковою для чоловіків та жінок. Точніше, для жінок буде обов'язковим лише теоретичний курс БЗВП, а практичний курс вони зможуть пройти за власним бажанням, якщо захочуть. Від БЗВП звільнять непридатних за станом здоров'я студентів та студентів, які вже проходили військову службу.

Базова загальновійськова підготовка у вузах розрахована на 300 академічних годин. Вона складатиметься з теоретичного (90 академічних годин) та практичного (210 академічних годин) курсів. Теоретичний курс проходитиме безпосередньо у навчальному закладі (очно чи заочно), а на практичному курсі потрібно обов'язково бути присутнім. Практичний курс буде у навчальних центрах. Перед початком практичної частини студенти мають пройти медичний огляд.

Тетяна Камеристова у своєму інтерв'ю наголосила, що базова загальновійськова підготовка студентів має відповідати стандартам НАТО. Студенти бакалаврату з повною середньою освітою проходитимуть БЗВП з другого року навчання, а студенти інших освітніх рівнів – з першого року навчання, тобто з 1 вересня 2025 року.

Якщо студент відмовиться від проходження базової загальновійськової підготовки, то його відрахують із навчального закладу. Також відрахують із вишу, якщо студент не зможе скласти іспит з цієї дисципліни. Після завершення БЗВП студенти мають скласти присягу. Вони отримають військово-облікову спеціальність та відповідний сертифікат.

Тим часом, ректорка Державного університету "Київський авіаційний інститут" Ксенія Семенова вважає, що її вишу через запровадження БЗВП, наприклад, доведеться скорочувати навчальні плани. За її словами, освітяни не хочуть студентів "навантажувати ще більше".

Раніше міністр освіти України Оксен Лісовий заявив, що студентів та викладачів вищих навчальних закладів не мобілізуватимуть під час канікул.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ