Влітку 2023 року в Україні розпочнеться реформа сервісних центрів МВС та процесу складання теоретичного й практичного іспитів на отримання посвідчення водія. Про це розповів міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.
За його словами, головне завдання цих реформ – зниження корупції при отриманні посвідчення водія.
Зокрема, вже у червні 2023 року розпочнеться скорочення кількості сервісних центрів МВС. Якщо зараз у нашій країні налічується 148 територіальних сервісних центів МВС, то наприкінці реформи їх має залишитися лише 55.
Під час реформи усі співробітники сервісних центрів МВС пройдуть перевірку на благонадійність. Яким чином проходитиме така перевірка – не уточнюється. За словами Клименка, працювати у сервісних центрах МВС залишаться люди, на яких немає скарг.
До кінця 2023 року всі класи, де складають теоретичний іспит на отримання посвідчення водія, будуть оснащені камерами. Завдяки цьому у класах не буде так званих "сліпих" зон. Також до кінця року планують запровадити ідентифікацію кандидатів на отримання посвідчення водія, які приходитимуть на іспити. Тобто стане неможливим присутність у класі на іспиті сторонніх та "підставних" осіб.
При цьому українці матимуть можливість самостійної підготовки до теоретичного іспиту.
До кінця 2023 року 150 автомобілів, які використовують для практичного іспиту на отримання посвідчення водія, будуть оснащені камерами з круговим оглядом. Такі камери показуватимуть весь салон машини і таким чином посилиться контроль за учнями та інструкторами. Також під час практичного іспиту для посилення контролю за учнем та інструктором буде проводитись повний аудіозапис у салоні автомобіля.
В результаті цих реформ має бути зведена до мінімуму корупція при отриманні посвідчення водія. Зниження кількості СЦ МВС також проводиться з цією метою, адже контролювати 55 сервісних центрів простіше, чим 148.
Чи означає це, що після реформи сервісних центрів МВС та іспитів українці перестануть купувати підроблені посвідчення водія? На наш погляд, ні, це не означає. Завжди знайдуться люди, які захочуть із тієї чи іншої причини купити підроблені "права". Але слід пам'ятати, що за виготовлення та використання підроблених документів (у тому числі посвідчення водія та техпаспорту на автомобіль) в Україні передбачена кримінальна відповідальність.
Раніше стало відомо, що в Україні ліквідовано схему продажу підробленого бензину через мережу АЗС.