США на початку лютого 2025 року відновили постачання військової допомоги Україні після короткої паузи. Про це повідомило агентство новин Reuters з посиланням на інсайдерську інформацію.
За даними американських журналістів, постачання військової допомоги Києву відновилося на початку лютого 2025 року після того, як нова адміністрація президента Сполучених Штатів Дональда Трампа "відмовилася від своєї початкової оцінки про припинення всієї допомоги Україні".
Джо Байден перед тим, як піти з посади президента США, оголосив про виділення Україні додаткового пакету допомоги у сфері безпеки на загальну суму 2,5 млрд доларів. Половину озброєнь, що входять до пакету допомоги, 1,25 млрд доларів, буде взято з арсеналів американської армії. Ще 1,22 млрд доларів виділять у рамках Ініціативи зі сприяння безпеці України (USAI).
Після того, як Дональд Трамп 20 січня 2025 став новим американським президентом, Сполучені Штати не оголошували про виділення нових пакетів військової допомоги Україні. Але військові поставки, схвалені за Джо Байдена, тривають. Вони триватимуть ще кілька місяців.
Трамп поки що не визначився у питанні військової допомоги Україні. Він неодноразово заявляв, що виступає за закінчення війни Росії проти України. Він пообіцяв запровадити нові мита та податки на всі російські товари, які продаються в США, якщо російський диктатор Володимир Путін відмовиться від мирних переговорів.
Дональд Трамп вже здивував багатьох своєю зовнішньою політикою. Він пригрозив високими митами на товари з Китаю, Канади, Мексики та Євросоюзу. В результаті Мексика та Канада пішли на поступки, а США відклали введення мит.
Також адміністрація Дональда Трампа на 90 днів заморозила фінансування програм надання зовнішньої допомоги американського агентства з міжнародного розвитку (USAID). Програми перевірять, відповідають вони чи ні політичним цілям нової адміністрації Білого дому. Трамп вважає, що зовнішня допомога США не повинна надаватися у спосіб, який не узгоджується з його зовнішньою політикою.
В Україні агентство USAID фінансувало соціальні та культурні програми, підтримку місцевого самоврядування, допомогу ветеранам та біженцям. Допомога надавалася у вигляді виділення грантів організаціям, які реалізують відповідні програми. Йдеться про гранти на десятники мільйонів доларів.