Відразу дві країни оголосили Тіхановську в міжнародний розшук, і вона їде в Україну

Світлану Тіхановську оголосили в міжнародний розшук. Стало відомо, що в міжнародний розшук її оголосили на батьківщині, в Білорусі, а також у Росії, повідомляє джерело tut.by.

Відразу дві країни оголосили Тіхановську в міжнародний розшук, і вона їде в Україну - today.ua

У Білорусі за заклики до насильницького повалення конституційного ладу вона тепер вважається кримінальної злочинницею. На батьківщині їй закидають правопорушення за статтею 361 ч.3 (публічні заклики в ЗМІ або Інтернеті до захоплення державної влади, або насильницької зміни конституційного ладу). За злочин, в якому її підозрюють, жінці загрожує до 5 років позбавлення волі.

Крім Білорусі, Світлану Тіхановську оголосила в розшук також у Росії.

Відразу дві країни оголосили Тіхановську в міжнародний розшук, і вона їде в Україну

Сама ж головна білоруська опозиціонерка стверджує, що не чула ні про яку кримінальну справу, в якій вона замішана, і про те, що її розшукують. Однак, вона не поспішає повертатися на батьківщину. Не має наміру вона також їхати з візитом і в Росію. Хоча ще недавно вона заявила, що вважає Путіна "мудрим керівником" і сказала, що відкрита до діалогу з ним.

Проте, не дивлячись на "мудрість" Путіна, до Росії з візитом вона не квапиться, особливо після того, як її там оголосили в розшук.

А ось в Україну Світлана Тіхановська має намір приїхати найближчим часом. Вона повідомила про це в інтерв'ю, яке дала "Радіо Свобода". Вона заявила, що вдячна Україні, і особливо очільнику українського МЗС Дмитру Кулебі, за підтримку білоруської опозиції і за готовність підтримати санкції проти Білорусі. Тіхановська вважає, що у Білорусі набагато більше спільних коренів з Україною, ніж із РФ.

"На Заході мене часто запитують, чи розуміють росіяни білоруську мову, коли ти починаєш говорити. Я відповідаю:" Ні, вони не розуміють, але українці нас зрозуміють. Ми розуміємо українську, вони розуміють нас. Наші мови трохи ближче ", - заявила Світлана Тіхановська.

Нагадаємо, днями вона висунула ультиматум Лукашенку . Опозиціонерка вимагає, щоб білоруський гарант негайно подав у відставку, звільнив усіх політв'язнів і забрав силовиків із вулиць. На виконання ультиматуму Тіхановська відвела своєму опонентові 13 днів, до 24 жовтня.