Today.ua

СБУ ліквідувала масштабне виробництво підроблених посвідчень водіїв

У Києві співробітники СБУ затримали місцевого жителя, який у великих кількостях виготовляв та продавав підроблені посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів. Про це повідомила прес-служба СБУ.

За даними досудового слідства, київський підприємець орендував квартиру та обладнав у ній підпільний цех із виготовлення різних фальшивих документів. Зокрема, він організував виготовлення підроблених посвідчень водія, свідоцтв про реєстрацію ТЗ. Також там виготовляли інші фальшиві документи. Наприклад, фальшиві паспорти, акти права власності на землю, дипломи про вищу освіту.

Покупців зловмисник знаходив у Інтернеті. І треба сказати, що охочих отримати підроблені документи вистачало. Щомісяця у підпільному цеху виготовляли 50 чи більше фальшивих документів. Коштували вони від 300 доларів до 7000 доларів. Ціна залежала від документа та терміновості його виготовлення.

За даними фактами слідчі СБУ відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 199 (Виготовлення, зберігання чи збут підроблених грошей, державних цінних паперів, голографічних захисних елементів) та ч. 3 ст. 358 (Підробка документів) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за цими статтями – 7 років ув'язнення.

Під час санкціонованого обшуку правоохоронці виявили та вилучили інструменти та обладнання для виготовлення підроблених документів, а також мобільні телефони та комп'ютери з доказами злочинної діяльності.

Досудове слідство триває. Фігуранту вже повідомили про підозру у скоєнні злочинів. Вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу.

Нагадаємо, в Україні за використання підробленого посвідчення водія передбачено кримінальне покарання – за ст. 358 Кримінального кодексу України (Використання наперед підробленого документа). Водія у такому разі також можуть притягнути до кримінальної відповідальності за ч. 5 ст. 27 – ст. 358 КК України (Посібництво у підробці документів).

Проте, деякі українці все-таки продовжують купувати підроблені посвідчення водія. Можливо, вони вірять шахраям, які стверджують, що підроблені документи відображаються у всіх базах даних правоохоронців, тобто нібито "справжні".

Шахраї можуть навіть показати довідки, які нібито видано у сервісному центрі МВС. На них є відповідний логотип, але, наприклад, може бути неправильно вказана адреса установи. "Печаті" та "підписи" в них є підробленими.

Нагадаємо, раніше МВС закликало українців не купувати підроблені посвідчення водія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ