Провал реформи поліції в Україні: “Система прогнила“ - Деканоїдзе

Автор: Марченко Любов

Реформа поліції в Україні зазнала фіаско. До такого невтішного висновку приходять ті, хто стояв біля її витоків. Зокрема, Міхеїл Саакашвілі, за активною участю якого розпочиналася реформа української правоохоронної системи, сьогодні засмучений тим, що відбувається. Кримінальні події останнього часу або пов'язані з повною імпотенцією правоохоронних органів, або відбуваються з їхньою участю. Усе це говорить про те, що поліція скотилася чи не до ролі силового придатка корумпованих структур, говорить Саакашвілі.

Провал реформи поліції в Україні: “Система прогнила“ - Деканоїдзе - today.ua

Реформа поліції, яка жваво стартувала зі створення патрульної служби, так і не була завершена. Через це усе, чого вдалося досягти завдяки створенню патрульної поліції, опинилося під загрозою зникнення, говорить Саакашвілі.

"Патруль однозначно більш ефективний, ніж було. Але загальної політичної волі не вистачило, щоби провести реформу слідства... Реформа має бути по всіх фронтах одразу. У всіх підрозділах відразу...Реформувати одну ділянку – це як очистити пляж в одному місці. Його заллє хвилею завтра", - говорить Міхеїл Саакашвілі.

Ще категоричніше висловилася у своєму коментарі radiosvoboda колишня очільниця Національної поліції України Хатія Деканоїдзе, яка стояла біля витоків реформування правоохоронної системи. Вона вважає, що реформа поліції в Україні остаточно провалена.

Популярні зараз

В Україні очікуються звільнення та підвищення зарплат, — Нацбанк

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Китай може захопити Місяць та оголосити його своєю територією, - NASA

Kia показала електричну версію кросовера Sportage із запасом ходу 720 км

"Вся система прогнила, і якось вже треба хоч щось робити для того, щоби реально або очистити систему, або просто побудувати нову", - говорить колишня керівниця Нацполіції.

Провал реформи поліції в Україні: “Система прогнила“ - Деканоїдзе

За словами Деканоїдзе, 93% посадових осіб, які були звільнені з органів після переатестації, згодом відновилися через суди. Тобто, вона підтвердила слова Саакашвілі про те, що реформувати потрібно було все і негайно, вичищаючи авгієві стайні корупції в усіх гілках правоохоронної системи: в судах, прокуратурі та в усіх ланках поліції.

А так, за кілька років все повернулося до витоків. При цьому реформу також доконало і безгрошів'я, каже Міхеїл Саакашвілі. Бо, в порівнянні з мінімалкою, у поліцейського може й непогана зарплата, однак її не вистачає навіть на покриття елементарних побутових витрат. А якщо при цьому потрібно знімати житло, то і взагалі говорити немає про що.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ось і виходить, що порядні та чесні йдуть з поліції, а залишаються ті, хто не вважає для себе зарплату єдиним джерелом доходу.

Нагадаємо, приводом до серйозної розмови щодо провалу поліцейської реформи стали резонансні події минулого тижня. Зокрема, п'ятнична перестрілка у Броварах.