Проти екс-президента Порошенка відкрили 15 нових кримінальних справ: що говорять адвокати колишнього гаранта

П'ятий президент Петро Порошенко знову опинився в епіцентрі кримінальних переслідувань. Проти нього відкрили відразу 15 нових кримінальних справ. Втім, відкриті кримінальні провадження не такі вже й нові, і багато в чому перегукуються зі старими, які були раніше закриті. Однак цього разу розслідуванням займається не ГБР, а СБУ. У чому підозрюють колишнього гаранта, розповіли на брифінгу його адвокати - Ігор Головань та Ілля Новіков.

Проти екс-президента Порошенка відкрили 15 нових кримінальних справ: що говорять адвокати колишнього гаранта - today.ua

Головань каже, що 15 нових кримінальних справ проти Порошенка з'явилися 4 вересня. Головний позивач - Андрій Портнов, за діяльністю якого, вважає адвокат, виразно проглядаються "вуха" Ігоря Коломойського, позаяк у позовних заявах чимало говориться про банківські справи.

Порошенко підозрюють у злочинах за статтями 110 КК (посягання на територіальну цілісність), 109 КК (повалення конституційного ладу, захоплення державної влади), а також в державній зраді, присвоєнні власності, фінансуванні тероризму та втручанні в роботу електронно-обчислювальних машин комп'ютерних мереж.

Проти екс-президента Порошенка відкрили 15 нових кримінальних справ: що говорять адвокати колишнього гаранта Головань також вважає, що ці справи багато в чому дублюють попередні, якими займалося ДБР.

Адвокат Ілля Новіков, у свою чергу, вважає, що Андрій Портнов об'єднався в гоніннях на Порошенко не тільки з Ігорем Коломойським, а й із заступником голови Офісу президента Олегом Татаровим. Він також вважає, що серед усіх цих кримінальних проваджень можна виділити два основних - справу, що стосується телеканалу "Прямий" і кримінальне провадження по "Кузні на Рибальському".

Нагадаємо, про те, що у телеканалу "Прямий" можуть забрати ліцензію на мовлення, подейкують вже давно. Днями навіть прибічники телеканалу влаштовували пікет під Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення . У цей день Нацрада нібито розглядала питання щодо позбавлення ліцензії FM-радіо, яке належить "Прямому". Однак радіо тоді ліцензії не позбавили. Але гоніння на канал тривають, що, з одного боку, створює нервову напругу навколо каналу, а з іншого - грає на руку іміджу Порошенко, як переслідуваного владою лідера опозиції.