Протести в Киргизстані: штурм парламенту, десятки поранених, і пожежа в урядовій будівлі

Ще в одній країні колишнього СРСР, Киргизстані, спалахнуло полум'я масових протестів. Причиною невдоволення громадян стали парламентські вибори, які відбулися 4 жовтня. Офіційних результатів виборів поки немає. Однак за результатами екзитполів в Жогорку Кенеш (парламент республіки) проходять лише 3-4 партії. Нібито лише вони подолали необхідний 7% -й бар'єр. Причому ці партії, кажуть, пов'язані з сім'єю президента Киргизстану Сооронбая Жеенбекова.

Протести в Киргизстані: штурм парламенту, десятки поранених, і пожежа в урядовій будівлі - today.ua

Природно, такий результат не сподобався партіям, що програли, серед яких переважають політсили опозиційного спрямування, і вони мобілізували свій електорат на масові протести.

Протести в Киргизстані: штурм парламенту, десятки поранених, і пожежа в урядовій будівлі Весь день учора столиця Киргизстану вирувала. Учасники акції протесту тримали в облозі урядові будівлі. Причому, на відміну від Білорусі, де протестувальники виходять на мирні акції, в Киргизстані бунтарі одразу почали громити об'єкти, які уособлюють для них чинну владу. Зокрема, вони увірвалися в СІЗО і звільнили колишнього президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва, а також деяких інших засуджених лідерів опозиції.

Протести в Киргизстані: штурм парламенту, десятки поранених, і пожежа в урядовій будівлі Протестуючим також вдалося захопити будівлю парламенту, в якому знаходиться й адміністрація президента.

"Число учасників акції становить близько 3-5 тис. осіб, яким, незважаючи на опір, що чинить міліція, вдалося увійти в об'єкт, що охороняється", - повідомляє interfax.

Протести в Киргизстані: штурм парламенту, десятки поранених, і пожежа в урядовій будівлі Влада застосувала для розгону акції протесту світлошумові гранати і сльозогінний газ. Однак увечері частині молодих людей вдалося перелізти через огорожу на територію парламенту. Протестуючі взялися за тротуарну плитку та іншу "зброю пролетаріату".

 

Під час зіткнення постраждали люди з обох боків. Опівночі МОЗ республіки повідомив про 65 постраждалих, 40 з яких - міліціонери. Двоє людей - у важкому стані.

Правоохоронцям спочатку вдалося відтіснити протестуючих за огорожу, проте згодом вони знову нахлинули і, таки, увірвалися в парламент. Вночі стало відомо, що будівля парламенту горить. Увірвавшись бунтарі розграбували його і підпалили. Гасити палаючу будівлю парламенту примчали кілька пожежних команд.

До ранку в столиці почали відновлювати порядок. Оскільки влада втекла із захопленої будівлі і невідомо, де вона, контроль над ситуацією в місті взяв новопризначений комендант столиці, колишній заступник глави МВС Курсан Асанов. Призначено також тимчасового виконувача обов'язки голови Державного комітету національної безпеки. Ним став заступник голови Радбезу Омурбек Суваналієв.

Як буде розвиватися ситуація далі, не знає ніхто. Відомо лише, що партія "Бірімдік", яка згідно з попередніми даними перемагає на виборах, вже заявила про готовність піти на повторні вибори, до чого закликає й інші політичні сили.

Нагадаємо, одіозний російський політик Володимир Жириновський закликав Україну, Білорусь, Вірменію і Азербайджан "повернутися додому" - возз'єднатися з Росією . Очевидно, тепер він міг би свій список поповнити і Киргизстаном.

Українці заробляють менше громадян В'єтнаму та Молдови: статистика МВФ
Середній дохід громадян України на рік становить 3 424 долара США. Це катастрофічно низький показник на душу населення. Про це йдеться в звіті Міжнаро...
В Україні найбільші мережі заправок дружно підвищили ціни на бензин: що відбувається на АЗС
Вчора, 21 жовтня, в Україні підскочили ціни на бензин і дизпаливо. Найбільші мережі автозаправок дружно підняли вартість на пальне, повідомляє “Бізнес...
В Україні дефіцит цукру, торговельні точки підняли ціни і продають не більше 5 кг в одні руки
Цукор в Україні стрімко подорожчав майже на третину, при цьому в багатьох торговельних мережах обмежили обсяги продажу. Більш того, експерти прогнозую...
Як правильно робити валютні заощадження: поради експерта про покупку і продаж доларів в Україні
Громадяни України, роблячи заощадження, найчастіше купують долари США. Ця валюта десятиліттями зберігала свою стабільність, ніж заслужила довіру людей...
Зеленський анонсував нові надбавки одній категорії пенсіонерів
Президент Володимир Зеленський під час свого виступу у Верховній Раді 20 жовтня заявив, що планує в 2021 році підвищити пенсії всім громадянам, що дос...