Today.ua

Хто очолить МВС після Авакова: “це лобі Саакашвілі“

Главі МВС Арсену Авакову, усе ж, готують заміну. Принаймні, Мережа вирує чутками про це. З різних джерел надходять імена різних кандидатів. Проте всіх їх об'єднує одне – лобі Міхеїла Саакашвілі.

Зокрема, телеграм-канал "Легітимний" повідомляє, що в крісло Авакова готують колишню главу Нацполіції України Хатію Деканоїдзе. Чи це так, наразі достеменно невідомо, однак уже сам несподіваний приїзд Хатії в Київ налаштовує на роздуми. Навряд чи колишня чиновниця прибула до "матері міст руських" просто через напад ностальгії.

"Наше джерело з Офісу Президента повідомляє, що днями у Хатії Деканоїдзе буде співбесіда в Офісі Президента. Згодом щодо її працевлаштування рішення буде приймати Зеленський", - пише "Легітимний".

Водночас говорять, що Міхеїл Саакашвілі лобіює кандидатуру Деканоїдзе на пост глави української митниці. Однак сама Хатія заперечує (або не підтверджує), що її покликав в Україну колишній грузинський гарант.

Крім Деканоїдзе, Міхеїл Саакашвілі також хоче протягнути у владу і Давида Сакварелідзе, який працював заступником генерального прокурора України у 2015-2016 роках. Тоді його діяльність в прокуратурі була відзначена кількома резонансними розслідуваннями, і не давала спокою багатьом.

Про те, що Сакварелідзе "посіяний" серед кандидатів у силовий блок, свідчить і його поява на вчорашньому ефірі у Шустера, якому не відмовиш в умінні вловлювати найменші вібрації влади.

У свою чергу, телеграм-канал "Жінка з косою" оприлюднив іншу плітку: нібито в крісло Авакова готують саме Сакварелідзе. Але поки йде лише його розкрутка. Зокрема, на ефірі у Савіка Шустера Давид Сакварелідзе ділився грузинським досвідом боротьби зі "злодіями в законі". Він розповів, що влада Саакашвілі зуміла створити їм такі умови в Грузії, що у тих не зоставалося вибору: або сісти надовго, або залишити країну. Деякі з них осіли в Україні. Сьогодні, кажуть, в Україні налічується 15 злодіїв у законі. А в цілому по світу їх налічується 444 (добре хоч не 666).

Сакварелизде розповів, що грузинське суспільство було буквально просякнуте терпимістю до злодіїв у законі. Фактично вони були реальною владою, яка вершила в країні суд і встановлювала свої закони.

"Всі розуміли, що йти в поліцію марно, тому що там теж сидять злодії, але вони у формі і з посвідченнями. І справедливості там ти не знайдеш", - розповів Сакварелідзе.

Нині закон про "злодіїв у законі" прийнятий в Україні. І якщо грамотно його імплементувати, проблему можна вирішити за місяць-два, вважає Сакварелідзе. В Україні немає такого тісного зрощення злочинного світу із громадянським суспільством, як це було у Грузії. Не виключено, що саме на таку боротьбу зараз мають намір кинути Давида Сакварелідзе. Втім, подейкують, що це – питання перспективи. Поки ж позиції Авакова залишаються доволі міцними.

Той же "Легітимний" пише, що в Авакова була особиста розмова з президентом Зеленським, і той нібито обіцяв його не чіпати. А всі ці ігри в парламенті – не більше, ніж спроби трохи послабити позиції Арсена Борисовича.

Нагадаємо, сам Аваков відмовився в Раді вибачатися перед жертвами поліцейського свавілля, заявивши, що буде робити те, що повинен, а не те, що вимагають політичні опоненти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ