Частині громадян України підвищення пенсійного віку може зіграти на руку. Так, на думку колишнього заступника голови Пенсійного фонду України Віктора Колбуна, пенсії у зв'язку з підвищенням пенсійного віку буде легше отримати тим, хто зараз відносно молодий.
"Збільшення пенсійного віку буде на користь людям 1970-80-х років народження, оскільки у них може бути порівняно невеликий страховий стаж, бо, швидше за все, як мінімум, половина цього контингенту стикалася з безробіттям, і отримати 30-35 років стажу їм буде не так просто ", - заявив він.
Як відомо, люди цього покоління також стикаються з неофіційним працевлаштуванням, а воно не додає страховий стаж до пенсії.
За словами Колбуна, при цьому є непростий економічний момент.
"Ми говоримо, що потрібно створювати робочі місця для молодих, але, якщо збільшити пенсійний вік, ці місця можуть займатися людьми більш старшого віку", - сказав він.
У свою чергу член ради пенсійного фонду "Соціальний стандарт" Віталій Мельничук зазначив, що певна логіка в рішенні підвищити пенсійний вік є. За його словами, попри те, що в Україні середня тривалість життя істотно нижча, ніж в інших країнах Європи, середній вік саме пенсіонерів не такий вже й малий.
"За статистикою до пенсійного віку, тобто до 60 років, в Україні доживає 71% чоловіків і 89% жінок. Але, якщо чоловік дожив до 60 років, то, в середньому, за статистикою, він проживе до 74 років, а жінка - до 80 років ", - проінформував він.
Таким чином, додав фахівець, час, який українці в середньому живуть, перебуваючи на пенсії, не такий короткий, навіть в порівнянні з Європою. А, враховуючи, що в європейських країнах пенсійний вік вищий, ніж в Україні, то, як повідомляється, в нашій країні, як не парадоксально, середній час після виходу на пенсію може навіть виявитися більше, ніж в деяких з них.
Нагадаємо, стало відомо, на скільки в Україні зросли пенсії.