Today.ua

Поліція ліквідувала небезпечну банду автомобільних шахраїв

Співробітники поліції викрили злочинну групу у складі 12 осіб, які продавали волонтерам та військовослужбовцям неіснуючі автомобілі. Про це повідомила прес-служба Офісу генпрокурора України.

За даними досудового слідства, цю злочинну групу організували двоє чоловіків, які зараз відбувають покарання у виправній колонії на Житомирщині за скоєння крадіжок та за пограбування. Загалом у цій злочинній групі було 12 осіб – мешканці Києва, Черкаської, Житомирської та Хмельницької областей.

Шахраї розміщували в соціальних мережах оголошення про продаж автомобілів за ціною, нижчою від ринкової. Вони навіть обіцяли доставити транспортні засоби на фронт. Під час телефонних розмов вони розповідали своїм потенційним жертвам про те, що нібито їхні родичі теж воюють і вони хочуть допомогти солдатам. Так шахраї входили у довіру.

Зловмисники просили передоплату. Гроші отримували на банківські картки. Учасники злочинної групи, які перебували "на волі", отримували гроші у банкоматах. Основну частину грошей пересилали лідерам злочинної групи, котрі їх ділили між іншими спільниками.

За даними фактами слідчі поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 4, ч. 5 ст. 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство). Максимальне покарання за цією статтею – 12 років позбавлення волі.

Наразі слідство встановило, що шахраї встигли обдурити 22 особи, серед них волонтери та військовослужбовці. Але слідство має підстави вважати, що насправді потерпілих значно більше.

За місцем відбування покарання лідерів злочинної групи та її активних учасників, а також за місцем проживання їхніх спільників було проведено обшуки. Правоохоронці вилучили чорнові записи, гроші, мобільні телефони, банківські картки, планшети, носії інформації, що доводять злочини.

Досудове слідство триває. 12 учасникам злочинної групи вже повідомили про підозру у скоєнні злочинів за ч. 4, ч. 5 ст. 190 КК України.

Це не перший випадок, коли шахраї продають в Інтернеті неіснуючі автомобілі. Щоб не стати їхньою жертвою, потрібно дотримуватись певних правил. Наприклад, вас повинна насторожити дуже низька ціна автомобіля (нижче за ринкову), навіть якщо продавець розповість якусь правдоподібну причину, чому така ціна.

Переконайтесь у надійності продавця. Іноді шахраї можуть через месенджер показати, наприклад, копію нібито свого паспорта. Це не можна вважати доказом надійності продавця.

Нагадаємо, раніше українських водіїв попередили, що бензин в Україні може подорожчати до 65 грн за літр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ