Чи потрібно змінювати мастило в КПП, якщо виробник заявляє, що воно “вічне“

Автор: Максимов Віталій

У наші дні багато автовиробників не наполягають на тому, щоб водії міняли масло в коробці передач. Воно вважається «вічним». Сьогодні ми розберемося, що насправді з цього приводу думають автовиробники і коли все ж таки міняти масло.

Чи потрібно змінювати мастило в КПП, якщо виробник заявляє, що воно “вічне“ - today.ua

Раніше використовували масло на мінеральній основі, а зараз - на напівсинтетичній або синтетичній основі. Багато водіїв ще пам'ятають часи, коли мастило в автоматичній коробці передач радили міняти через 30 000-40 000 км пробігу.

Ви, можливо, здивуєтеся, але у напівсинтетичного і синтетичного масла теж є свій термін служби. Ресурс більшості автомобілів, якщо слідувати логіці автовиробників, становить від 90 000 до 180 000 км пробігу. Тобто, якщо не хочете, щоб зламалася трансмісія, масло все-таки потрібно змінювати.

Якщо автомобіль експлуатують в звичайних умовах, то заміну масла і фільтра в «автоматі» слід проводити через 60 000 км пробігу. Так ви зможете уникнути перепробігу, при якому мастило вже виробило свій ресурс, а додані до нього присадки перестали працювати.

Популярні зараз

Військовим в Україні доплатять по 30 000 гривень до зарплати: перелік нових отримувачів

Українцям будуть відключати електроенергію не лише через блекаути: в обленерго назвали причину

Нафтогаз дасть пенсіонерам знижку на газ

Ціни на гречку знову рушили з місця: яку нову вартість виставили супермаркети

Чи потрібно змінювати мастило в КПП, якщо виробник заявляє, що воно “вічне“

Підпишіться на Today.ua, аби бути в курсі останніх новин:

Але так як в нашій країні з дорогами досі проблема, а дорожні «пробки» стають все більше і більше, то заміну масла і фільтра в «автоматі» слід проводити частіше - через 40 000 км пробігу. Правда, Toyota, наприклад, каже, що міняти масло у важких умовах експлуатації потрібно через 60 000 км пробігу. Але краще все ж трохи частіше.

Чи давно ви міняли масло в автоматичній коробці передач своєї «ластівки»? Може, його вже пора оновити?