Чому серіал “Свати“ приречений: творці серіалу не можуть вічно “тягнути кота за хвоста“

Чому серіал “Свати“ приречений: творці серіалу не можуть вічно “тягнути кота за хвоста“  - today.ua

Серіал "Свати", який журналіст Юрій Макаров назвав зразком "совкового кіно", є одним з найбільш вдалих кінопроектів на всій пострадянській території. Достатньо лише сказати, що глядацька аудиторія "Сватів" охоплює кілька країн (і не тільки з так званого близького зарубіжжя), а звісток зі знімального майданчика сьомого сезону серіалу глядачі чекають, мабуть, навіть більше, ніж підсумків чергових президентських виборів.

Проте може так статися, що сьомий сезон стане не лише останнім, як уже заявляв режисер Андрій Яковлєв, але й не виправдає глядацьких очікувань. Причин тому є декілька.

Глядач надто багато очікує від нового сезону

За 12 років, що минули з тих пір, як перший сезон серіалу "Свати" вийшов на екрани, глядачі звикли і "зріднилися" з улюбленими героями. Ситком став для них своєрідним наркотиком. І з кожним разом вони вимагають нової "дози". Причому, щоби ця доза була ефективна, вона повинна, принаймні, не поступатися ні в чому попередній. Разом із тим, сценаристам і режисерові дедалі важче вигадувати нові теми і повороти сюжету.

Вони, звичайно, неабияк постарались у попередніх сезонах, вводячи нових персонажів, розвиваючи паралельно основній, додаткові сюжетні лінії, придумуючи нові ходи. Проте вже очевидно, що вгору рости серіалу "Свати" більше нікуди, і він може лише розростатися вшир. Але це вже не викликає такого інтересу у глядачів.

Чому серіал “Свати“ приречений: творці серіалу не можуть вічно “тягнути кота за хвоста“

Зміна акторського складу

Актори не можуть "жити" у серіалі вічно. Інакше художня кінострічка ризикує перетворитися в реаліті-шоу, але це вже буде зовсім інший жанр. У зарубіжних серіалах зміна акторів, загалом, звична справа. У російських та українських - ні. Тому замість раптово вибулого актора доводиться спішно придумувати новий персонаж і адаптувати під нього сюжет, що "з'їхав". До такого довелося вдатися і в серіалі "Свати" після того, як у сьомому сезоні відмовилася зніматися Людмила Артем'єва, яка шість сезонів поспіль виконувала роль беззмінної Ольги Миколаївни.

На зміну вибулій Ользі Миколаївні ввели нову актрису – маму американського нареченого внучки Женьки. Чи зможе вона заповнити вакуум, що утворився з вибуттям Ольги Миколаївни, невідомо. І справа тут не лише в її акторському обдаруванні, але й у тому, що глядач давно любить іншу героїню, і чи знайдеться в його серці місце новій – велике питання.

Занадто довга пауза

Пауза між шостим і сьомим сезонами серіалу занадто затягнулася. Серіал "Свати" відновили знімати ще в 2017 році. Проте зйомки змушені були припинити через політичні непорозуміння. За цей час навіть найпалкіші фанати серіалу трохи охололи до нього і навчилися любити інші серіали та інших героїв. Повернутися до колишньої любові зможуть не всі.

Чому серіал “Свати“ приречений: творці серіалу не можуть вічно “тягнути кота за хвоста“

І тим не менш...

І тим не менше багато, дуже багато прихильників, і в Україні, і за її межами, чекають виходу нових серій. Адже, незважаючи ні на що, серіал "Свати" зумів посісти гідне місце в серцях простих людей, які впізнають у його героях себе, з усією своєю щоденною трагікомедією буття.

При цьому навколо улюбленої кінострічки вже нагородили стільки чуток і пліток, що впору писати новий сюжет, заснований на вигаданих і реальних історіях. Ось недавно з'явилася чутка, що нібито зйомка літніх серій переноситься в Молдову, хоча до цього говорили, що будуть продовжувати знімати в Дуличах під Мінськом.

Долар різко подорожчав: девальвація гривні може прискоритися в будь-який момент
Незважаючи на всі зусилля регулятора сповільнити девальвацію гривні, національна валюта продовжує втрачати в ціні. Прогнози фінансових експертів не вс...
Будьте пильні: в банкоматах Приватбанку почастішали крадіжки
Клієнти ПриватБанку дедалі частіше скаржаться, що в них стали пропадати гроші з картки. Причому кошти пропадають не внаслідок телефонного спілкування ...
Потепління не за горами: синоптики розповіли, коли відступлять холоди
У п'ятницю, 18 вересня, в Україні різко похолодало. Однак, синоптики розповіли, що вже на вихідних знову повернеться сонячна погода і опади припинятьс...
“Кохану не віддають“: Басков і Кіркоров знялися в кліпі на підтримку Олександра Лукашенка
Популярні російські співаки знялися в кліпі на підтримку білоруського президента Олександра Лукашенка. Змонтований кліп опублікувала в своєму YouTube-...
Зеленський не виконав свою головну обіцянку: прожитковий мінімум не підвищуватиметься
Президент Володимир Зеленський ще під час передвиборної кампанії обіцяв українцям, що їх прожитковий мінімум у 2020 році різко підвищиться. Однак, це ...