Отруєння Навального: заговорила дівчина, яку підозрюють в причетності до справи

Одна з соратниць Олексія Навального, яка очолює відділ розслідувань в його Фонді боротьби з корупцією, розповіла, як почувається політик, і як пляшка зі слідами "Новачка" потрапила в руки німецьких слідчих. Йдеться про 33-річну Марію Пєвчих, яка була з Навальним і його командою в Томську, коли його отруїли, пише 24tv.ua, посилаючись на публікацію в ВВС.

Отруєння Навального: заговорила дівчина, яку підозрюють в причетності до справи - today.ua

Говорять про те, що Марія Пєвчих у Томську жила в одному номері з Олексієм Навальним. Дівчина ця - колишня російська, закінчила МДУ. Однак тепер вона вже тривалий час мешкає у Великій Британії. Саме вона забезпечує ФБК темами для багатьох резонансних розслідувань, пов'язаних із корупцією в російській владі.

Залишившись у Томську, вона дізналася про отруєння Навального і разом з його однодумцями з цього міста перевірила номер готелю, в якому жив Олексій. Вона ж привезла порожню пляшку з-під води, на якій згодом були виявлені сліди "Новачка", в Німеччину.

Отруєння Навального: заговорила дівчина, яку підозрюють в причетності до справи

"Олексій - здорова людина. Здорові люди не впадають в кому просто так. Нам було ясно, що щось сильно не так. І природно, це Росія. Отруєння тут - це, на мій жах, майже норма", - ділиться своїми міркуваннями Марія.

Дівчина каже, що соратників Навального якийсь час не хотіли пускати в номер, де він провів ніч перед відльотом. Тому вони влаштували чергування в коридорі перед номером. Взяли стілець і по черзі стежили, щоби ніхто не зайшов, крім них, і не замів сліди. Благо, до їхнього приходу в готель, в номері ще не встигли зробити прибирання. Згодом їм все-таки дозволили оглянути номер, і, "спасибі коронавірусу", у них виявилися з собою гумові рукавички.

Вони прихопили з номера всі речі, які могли би допомогти слідству. Серед предметів, які вони звідти винесли, була і та пластикова пляшка, що згодом стала знаменитою.

Разом з тим вона каже, що не розуміє галасу, який піднявся навколо цієї пляшки. Так, на ній знайшли частинки "Новачка", однак той же "Новачок" знайшли і в організмі Олексія Навального. Якщо він пив воду з неї, вже будучи отруєним, то природно, залишив на ній слід "Новачка".

Загалом, до цієї жінки, звичайно, є чимало питань, і ставити їх повинні не журналісти ВВС. Однак у Росії її не встигли допитати, позаяк вона полетіла до Німеччини тим же літаком, яким туди відправили Олексія Навального. Вона - єдина з групи, яка була в той фатальний день з Навальним, і яка не дала свідчень російському слідству.

Чи допитували її слідчі в Німеччині, невідомо. Тим часом, є припущення, що у неї могли бути підстави вчинити замах на Олексія Навального. Точніше, не в неї особисто, а просто Навального їй могли "замовити".

Марія Пєвчих розповіла також, що вона періодично відвідує Олексія Навального в лікарні. Його стан, звичайно, вже набагато краще. Він притомний і повністю усвідомлює, що з ним сталося. Однак до повного одужання опозиційного політика ще дуже далеко, каже Марія.

"Він провів три тижні в комі. Навіть звичайна людина після цього переосмислила би  багато. А наслідки отруєння бойовою хімзброєю на собі відчули тільки три або чотири людини в світі. Людину спробували вбити бойовою отруйною речовиною. Десь посеред Сибіру він майже помер, і , швидше за все, помер би в Омську, якби його не випустили звідти ", - говорить дівчина.

Нагадаємо, досі невідомо, хто і навіщо труїв Олексія Навального. Однак уже зараз очевидно, що він би помер, якби не пілоти, які позапланово посадити літак в Омську, і не лікарі швидкої допомоги, які відразу ввели йому антидот.

В Україні дефіцит цукру, торговельні точки підняли ціни і продають не більше 5 кг в одні руки
Цукор в Україні стрімко подорожчав майже на третину, при цьому в багатьох торговельних мережах обмежили обсяги продажу. Більш того, експерти прогнозую...
Як правильно робити валютні заощадження: поради експерта про покупку і продаж доларів в Україні
Громадяни України, роблячи заощадження, найчастіше купують долари США. Ця валюта десятиліттями зберігала свою стабільність, ніж заслужила довіру людей...
Зеленський анонсував нові надбавки одній категорії пенсіонерів
Президент Володимир Зеленський під час свого виступу у Верховній Раді 20 жовтня заявив, що планує в 2021 році підвищити пенсії всім громадянам, що дос...
ЗАЗ буде продавати нові автобуси в Європу
Запорізький автомобільний завод запустить виробництво нового 10-метрового низькопідлогового автобуса А10, який відповідає європейському екологічному с...
Ціни на газ в Україні будуть рости всю зиму - Герус
Дешевого газу цієї зими українцям не бачити. У Європі вартість газу зростає, і нас чекає така ж доля. Ціни на блакитне паливо в Україні будуть підвищу...