Після того як президент України Володимир Зеленський розкритикував уряд за нездатність здешевити опалення для населення і це, попри зниження вартості газу, було прийнято постанову для місцевих органів влади про зменшення тарифів. Скільки ж можуть заощадити жителі різних населених пунктів, читайте далі в матеріалі.
Щоб тарифи на опалення подешевшали, першими відгукнулися мери 20-ти великих і малих міст країни, зокрема, місцева влада столиці, пообіцявши до 23% знизити вартість вже з грудня. Тобто в січні жителі цих міст повинні отримати рахунки на опалення на меншу суму.
Але, припустимо, в Києві зниження буде не вище 22%, в Сєверодонецьку, Білій Церкві та Кривому Розі не вище 20%.
Однак, як видно з інфографіки, людям вдасться заощадити сотні гривень.
Про тарифи на гарячу воду питання на Кабміні не підіймалося. При цьому, наприклад, в Обухівській міськадміністрації відповіли, що і вода повинна в принципі подешевшати. Наскільки, поки неясно, ведуться розрахунки.
Як відомо, головна причина того, що тарифи на опалення можна знизити, здешевлення газу за рік на 30,5%. У грудні 2018 року тисяча кубометрів «блакитного палива» коштувала 7482 грн, рік потому - 5132 грн. За словами прем'єра, в тарифі на опалення 75% становить ціна газу.
"Тому тарифи на опалення можуть бути вже в грудні знижені на 23%, - підрахував прем'єр. - Раніше не було механізму, що дозволяв би зробити такий перерахунок, тепер він є. Уряд прийняв постанову, що дає таке право органам місцевої влади".
Постанова Кабміну носить не обов'язковий, а рекомендаційний характер, бо тарифи на опалення розраховують місцеві органи влади, а затверджує Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг. Але уряд сподівається на сумлінне виконання постанови на місцях.
Нагадаємо, нещодавно публікувався відповідний прогноз члена Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина.