Від коронавірусу ефективний єдиний препарат, проте він українцям не по кишені, - Комаровський

Автор: Марченко Любов

Доктор Євген Комаровський розповів про те, наскільки ефективні при лікуванні від коронавірусу наявні препарати. Як стверджує медик, насправді перелік медичних препаратів, які були б ефективні при коронавірусі, доволі невеликий. А тому реклама копійчаних противірусних препаратів - це стовідсотковий фейк, вважає лікар.

Від коронавірусу ефективний єдиний препарат, проте він українцям не по кишені, - Комаровський - today.ua

Тому не варто вестися на рекламу недорогих "універсальних" противірусних препаратів - їх просто немає. Є препарати, які ефективні при лікуванні того чи іншого вірусу, проте у них вузьких спектр дії. Тобто, він може бути ефективний від одного вірусу та абсолютно недієвий від іншого. І, як правило, такі препарати досить недешеві.

Є такий препарат, лише один, який вже довів свою ефективність при лікуванні від коронавірусу. Це – "Ремдесівір".

Від коронавірусу ефективний єдиний препарат, проте він українцям не по кишені, - Комаровський

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

"Сьогодні є тільки один препарат, з приводу якого щодо дії при коронавірусі більш-менш серйозно доведена його ефективність – "Ремдесівір". Він дефіцитний, дуже сильно дорогий", - заявив Євген Комаровський.

Наскільки дорогий цей препарат, можна переконатися, якщо "загуглити" його. Препарат виробляється американським виробником, і США мають першочергове право на його закупівлю та користування ним. Таким чином, США закупило левову частку цього препарату. Там він коштує по 390 доларів за флакон - для держзакупівель. Для приватних покупців з "третіх" країн, до яких відноситься і Україна, флакон коштуватиме 520 доларів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Для ефективного лікування потрібно 6 флаконів на один курс. Загалом це обійдеться в 3120 доларів на лікування однієї людини. Ясно, що за такою ціною цей препарат недоступний для більшості українців.

Тим часом, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів на брифінгу, що на сьогодні прогноз щодо захворюваності на коронавірус у нашій країні погіршений. Якщо раніше передбачалося, що до кінця року в Україні можуть померти від коронавірусу 2 500 осіб, то з нинішніми темпами поширення інфекції ця чисельність померлих може досягти чотирьох тисяч.