Їздити на автомобілі у світлий час доби безпечніше, ніж вночі. Вдень дороги більш завантажені, але зате більшість потенційних небезпек видно здалеку. Вночі ситуація міняється. У темний час доби помилки роблять іноді навіть досвідчені водії...
Деякі водії забувають, що вночі рекомендується збільшувати дистанцію між автомобілями. Так гальмівний шлях вашого автомобіля не буде перевищувати видиму у світлі фар частину дороги. Коли дистанція між машинами велика, то ви встигнете вчасно зреагувати, якщо, наприклад, у попереднього автомобіля не працюють стоп-сигнали.
Кожен водій на своєму досвіді, напевно, знає, як іноді вночі за кермом тягне в сон. Тому перед нічною поїздкою обов'язково добре виспіться. Але навіть якщо ви поспали перед поїздкою в темний час доби, за кермом все одно занадто довго перебувати не можна. Максимум – 4,5 години. При цьому потрібно врахувати, що у кожної людини свій власний біологічний годинник. Якщо ви знаєте, що в темний час доби вас нічого не зупинить перед сном, - за кермо не сідайте!
Деякі водії перед тим, як вночі сісти за кермо, щільно їдять. І даремно роблять! Ситу людину, як правило, обов'язково тягне в сон. Висновок – перед поїздкою багато не їжте.
Часто водії нехтують першими симптомами сонливості, що може призвести до поганих наслідків. Якщо ви відчули, що хочете спати - зупиніться і здрімніть хоча б 20-30 хвилин.
На нічних дорогах нерідко зустрічаються водії, які, коли на горизонті з'являється зустрічний автомобіль, забувають переключити світло з дальнього на ближнє. Якщо вас засліпили – включити «аварійку» і почніть акуратно пригальмовувати, не змінюючи напрямку руху.
Навіть досвідчені водії вночі можуть вчинити одну з цих помилок. Тому – не будьте занадто самовпевненими. Пам'ятайте, що ваша безпека - у ваших руках!