Today.ua

Осінь настала - Лукашенко на південь полетів: про що президент Білорусі говоритиме з Путіним в Сочі

Президент Білорусі Олександр Лукашенко полетів у Сочі. Незважаючи на оксамитовий сезон, білоруський гарант відправився туди не відпочивати, а вирішувати державні проблеми. А проблем у Лукашенко нині вистачає, причому з усіх сторін.

Уже понад місяць в країні не припиняються акції протесту, які загрожують змести правлячий режим. Незважаючи на здавалося б переконливу перемогу, здобуту Олександром Лукашенком на президентських виборах, опозиція намагається довести, що вибори були сфальсифіковані, і що насправді, перемогла в них його опонентка Світлана Тіхановська. Росія - одна з небагатьох країн, які визнали перемогу Лукашенка. Тому білоруському гаранту буде про що поговорити з його російським колегою.

Прес-служба президента Білорусі повідомила про його візит в РФ і про те, що переговори з Путіним пройдуть тет-а-тет. На них обговорюватимуть різні питання: і політику, і економіку, і військову взаємодію.

Схоже, що для Бацьки, який останнім часом намагався йти незалежним політичним фарватером, ігри в самостійність скінчилися. Лукашенко розуміє, що в умовах міжнародної ізоляції, в яку він потрапив, він приречений йти в обійми до Росії. Втім, і Путін теж розуміє, що якщо зараз Лукашенко не встоїть, то наступним буде він. Ланцюгова реакція революцій запущена, сценарії відпрацьовані, ідеологія обкатана. Так, білоруський лідер виявився "міцним горішком", однак і його "шкаралупа" може тріснути під напором протестів. Тому Путін розуміє, що йому тепер тиснути на Лукашенка не з руки (ще буде час), а потрібно просто підтримати його.

Про що вони там домовляться, знатимуть лише вони одні. Прес-секретар російського гаранта Дмитро Пєсков заздалегідь попередив ласих до сенсацій журналістів, що ніяких документів лідери двох країн підписувати не будуть і ніякої прес-конференції не буде також.

Хоча перед початком переговорів президенти все ж поспілкувалися між собою на камеру. Путін нагадав Лукашенку, що РФ є найбільшим інвестором Білорусі, і що половина експортних поставок Мінська також йде в Росію.

"Ось ці події в Білорусі нам показали, що нам треба тісніше триматися з нашим старшим братом і співпрацювати з усіх питань, в тому числі, економіки", - розставив всі крапки над "і" Лукашенко.

Втім, зробити висновки, про що домовилися лідери двох держав, можна буде по конкретних кроках, які будуть зроблені ними найближчим часом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ