Загальнонаціональне опитування може обійтися Зеленському в 4 мільйони доларів власних коштів, - політолог

Загальнонаціональне опитування, яке на 25 жовтня, паралельно з виборами, затіває президент Володимир Зеленський, може коштувати гаранту величезної суми грошей. Причому платити йому доведеться зі своєї кишені. Про це заявив у своєму Facebook виконавчий директор Українського інституту майбутнього (UIF) Віктор Андрусів.

Загальнонаціональне опитування може обійтися Зеленському в 4 мільйони доларів власних коштів, - політолог - today.ua

Він вважає, що, підсунувши президенту ідею із загальнонаціональним опитуванням, оточення Зеленського зіграло з ним злий жарт. Причому Андрусів дав вельми категоричне визначення тим, хто оточує гаранта - "оточення ідіотів".

Оскільки на проведення такого опитування не передбачене фінансування з державної казни, то проводити його Зеленський може тільки ... з власних коштів. Він не має права отримати на це ніякої матеріальної допомоги ні від кого. Інакше відразу вступить в дію стаття 54 Закону "Про запобігання корупції", що забороняє держорганам і держчиновникам отримувати безкоштовну допомогу. Покарання за таке правопорушення закон також передбачає чимале: від 5 до 10 років позбавлення волі.

Загальнонаціональне опитування може обійтися Зеленському в 4 мільйони доларів власних коштів, - політолог

"На цьому тлі особливо ризиковою є ідея проводити опитування" волонтерами ". Звичайно, ніяких волонтерів не існує вже давно, інакше ми хоча б раз їх побачили на мітингах на підтримку президента", - робить висновок Андрусів. (Очевидно, всі безсрібники стрункими рядами пішли під прапори Петра Олексійовича, - авт.)

Отже, є підозра, що "волонтерам" все ж доведеться платити. А оскільки їх має бути близько 32 тисяч, то "злив" процесу оплати практично неминучий.

Тому Андрусів прогнозує три варіанти, за якими може пройти це опитування

Перший варіант - Зеленський заявить, що сам профінансує проведення цього опитування, і насправді так буде. У такому випадку це "задоволення" обійдеться йому приблизно в 4 мільйони доларів.

Зеленський, звичайно, людина не бідна, проте не до такої міри. Та й якби він навіть знайшов ці гроші і вклав їх у соцопитування, то це неминуче викликало би здивування співгромадян: в країні лютує ковід, йде війна, а президент жертвує гроші на опитування, без якого можна було б обійтися.

Другий варіант - це проведення опитування в форматі екзит-полу.

Третій варіант - опитування проведуть як вийде і відразу після виборів "заб'ють" на нього.

"Я думаю, що переможе варіант 2. А ви як думаєте?" - запитує Андрусів.

Загальнонаціональне опитування може обійтися Зеленському в 4 мільйони доларів власних коштів, - політолог Тим часом, у Мережу злили інформацію, як планують проводити опитування. Йдеться все ж про волонтерів і спеціальні коробки, в які кидатимуть свої відповіді громадяни. Втім, до неділі у президента і його команди ще є можливість змінити сценарій.

“Нафтогаз“ передумав підвищувати ціну на газ для українців в грудні
Ціни на газ в грудні для українців не підвищаться. Після того, як вартість блакитного палива різко зросла на 35% після виборів, в “Нафтогазі“ вирішили...
Медики назвали найкорисніший молочний продукт, який не містить лактози
Молочні продукти корисні далеко не для всіх. Тим більше, якщо врахувати той факт, у скількох людей в наш час є непереносимість лактози. Якщо хтось ще ...
Абоненти Київстар зможуть стежити за близькими цілодобово
Стільниковий оператор Київстар тепер дозволяє своїм абонентам можливість встановити «Маячок» та стежити за близькими в будь-який час доби. Йдеться про...
У підручнику з хімії для 9 класів йдеться, що рак лікується содою, але в МОН схвалили
В Україні нашуміла інформація про те, що в підручнику з хімії для 9 класів сказано, що онкологію можна лікувати звичайною харчовою содою. У Міністерст...
Карантин вихідного дня призведе до катастрофи в економіці України, - Саакашвілі
Глава Виконавчого комітету реформ України Михайло Саакашвілі виступив з різкою критикою впровадженого в країні карантину вихідного дня. На думку грузи...