Загальнонаціональне опитування може обійтися Зеленському в 4 мільйони доларів власних коштів, - політолог

Загальнонаціональне опитування, яке на 25 жовтня, паралельно з виборами, затіває президент Володимир Зеленський, може коштувати гаранту величезної суми грошей. Причому платити йому доведеться зі своєї кишені. Про це заявив у своєму Facebook виконавчий директор Українського інституту майбутнього (UIF) Віктор Андрусів.

Загальнонаціональне опитування може обійтися Зеленському в 4 мільйони доларів власних коштів, - політолог - today.ua

Він вважає, що, підсунувши президенту ідею із загальнонаціональним опитуванням, оточення Зеленського зіграло з ним злий жарт. Причому Андрусів дав вельми категоричне визначення тим, хто оточує гаранта - "оточення ідіотів".

Оскільки на проведення такого опитування не передбачене фінансування з державної казни, то проводити його Зеленський може тільки ... з власних коштів. Він не має права отримати на це ніякої матеріальної допомоги ні від кого. Інакше відразу вступить в дію стаття 54 Закону "Про запобігання корупції", що забороняє держорганам і держчиновникам отримувати безкоштовну допомогу. Покарання за таке правопорушення закон також передбачає чимале: від 5 до 10 років позбавлення волі.

Загальнонаціональне опитування може обійтися Зеленському в 4 мільйони доларів власних коштів, - політолог

"На цьому тлі особливо ризиковою є ідея проводити опитування" волонтерами ". Звичайно, ніяких волонтерів не існує вже давно, інакше ми хоча б раз їх побачили на мітингах на підтримку президента", - робить висновок Андрусів. (Очевидно, всі безсрібники стрункими рядами пішли під прапори Петра Олексійовича, - авт.)

Отже, є підозра, що "волонтерам" все ж доведеться платити. А оскільки їх має бути близько 32 тисяч, то "злив" процесу оплати практично неминучий.

Тому Андрусів прогнозує три варіанти, за якими може пройти це опитування

Перший варіант - Зеленський заявить, що сам профінансує проведення цього опитування, і насправді так буде. У такому випадку це "задоволення" обійдеться йому приблизно в 4 мільйони доларів.

Зеленський, звичайно, людина не бідна, проте не до такої міри. Та й якби він навіть знайшов ці гроші і вклав їх у соцопитування, то це неминуче викликало би здивування співгромадян: в країні лютує ковід, йде війна, а президент жертвує гроші на опитування, без якого можна було б обійтися.

Другий варіант - це проведення опитування в форматі екзит-полу.

Третій варіант - опитування проведуть як вийде і відразу після виборів "заб'ють" на нього.

"Я думаю, що переможе варіант 2. А ви як думаєте?" - запитує Андрусів.

Загальнонаціональне опитування може обійтися Зеленському в 4 мільйони доларів власних коштів, - політолог Тим часом, у Мережу злили інформацію, як планують проводити опитування. Йдеться все ж про волонтерів і спеціальні коробки, в які кидатимуть свої відповіді громадяни. Втім, до неділі у президента і його команди ще є можливість змінити сценарій.

Стали відомі зарплати членів Наглядової ради збиткового Нафтогазу
Компанія Нафтогаз завершила 2020 рік із 12-мільярдним збитком. Однак, незважаючи на розпачливий фінансовий стан компанії, члени Наглядової ради Нафтог...
ТОП-5 секретних функцій Viber, які повинен знати кожен
Мільйони користувача месенджера Viber навіть не здогадуються, що в ньому приховано безліч дуже корисних опцій. Пропонуємо ознайомитися з п'ятьма найпо...
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 16 травня: Павло Глоба радить розібратися з фінансами та бажаннями
Астролог Павло Глоба рекомендує всім знакам Зодіаку подумати про майбутнє і розібратися зі своїми бажаннями та цілями. Страхи і сумніви слід видалити,...
“Холостячка“ Злата Огневич жила з чоловіком, який її бив
Нова “Холостячка“ Злата Огневич відверто розповіла про стосунки з чоловіками, які у неї були раніше. З одним з обранців, який піднімав на неї руку, сп...
Вісімдесят відсотків житла в Україні застаріло
В Україні 80% житла застаріло. Причому житло застаріло не тільки фізично, а й морально. Квартири, в яких змушена тулитися більшість наших співгромадян...