Today.ua

Чи потрібно робити паузу перед пуском двигуна автомобіля: чесна відповідь

Деякі автомобілісти впевнені, що перед тим, як запустити двигун автомобіля, потрібно витримати невелику паузу і лише після цього повноцінно крутити стартер. Сьогодні ми розповімо про те, чи справді так треба робити водіям.

Відразу скажемо, що паузу можна робити перед запуском дизельного двигуна, особливо взимку. А ось для автомобіля із бензиновим двигуном вона не потрібна.

Справа в тому, що якщо робити передпускову паузу в дизельних автомобілях, то встигнуть належним чином нагрітися свічки розжарювання, що покращують холодний запуск. Якщо температура повітря мінусова, то свічки розжарювання гріються довше, а якщо температура повітря плюсова, то, відповідно, швидше. У комбінації приладів у цьому випадку спалахує позначення у вигляді спіралі жовтого кольору.

А ось для автомобілів із бензиновим двигуном передпускова пауза не потрібна. Точніше, не потрібна для більшості таких машин. У деяких автомобілів між натисканням кнопки "Старт" або поворотом ключа в положення "Стартер" та початком роботи стартера є затримка приблизно 1 секунду. Йдеться про машини з блоками зв'язку та управління електричними пристроями по CAN-шинах. Цей час потрібен для обміну даними між блоками.

Нагадаємо, перед запуском двигуна автомобіля, який довгий час не експлуатувався, потрібно спочатку перевірити деякі його системи та робочі рідини. Потрібно, зокрема, перевірити акумулятор, моторне мастило, гальмівну рідину, рідину гідропідсилювача керма. Також непогано б перевірити прокладки та шланги основних вузлів. На бензиновому двигуні рекомендується міняти свічки, а на дизельному моторі - свічки розжарювання.

Слід зазначити, що влітку одна з найчастіших проблем двигунів автомобілів – перегрів. Це відбувається, наприклад, через погіршення роботи системи охолодження. У цьому випадку рекомендуємо передусім перевірити рівень антифризу. Також потрібно перевірити радіатор системи охолодження (він може засмічитися), вентилятор системи охолодження, термостат і, можливо, насос охолоджувальної рідини.

Також двигун влітку може перегрітися через те, що він починає виробляти більше тепла. Серед головних причин цього можна назвати підвищену витрату моторного мастила. Тому рекомендуємо регулярно та уважно контролювати рівень оливи. І найкраще це робити самостійно за допомогою щупа, а не сподіватися на сигналізацію відповідного позначення на панелі приладів.

Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, як при купівлі вживаного автомобіля самостійно, до звернення до фахівців, перевірити двигун.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ