Нова біда насувається на людство із Казахстану: набагато смертоносніше, ніж коронавірус

Автор: Марченко Любов

Новий вірус невідомого походження загрожує людству - цього разу, із Казахстану. Там дедалі частіше медики фіксують захворювання невідомого походження, що викликає пневмонію. Причому летальність цього захворювання набагато вища, ніж від коронавірусу. Про це повідомило на своєму сайті посольство КНР в республіці Казахстан.

Нова біда насувається на людство із Казахстану: набагато смертоносніше, ніж коронавірус - today.ua

Згідно з опублікованим повідомленням, нове захворювання так само, як і COVID-19, має вірусне походження. Однак це не коронавірус, тому що тести його не виявляють.

При цьому невідомий вірус набагато агресивніший, ніж коронавірус. Летальність від нього набагато вища. Так, з початку цього року від цієї невідомої пневмонії у Казахстані вже померло 1 772 людини. Причому тільки з початку липня зафіксовано 628 смертей.

"Рівень смертності значно вище, ніж при зараженні новим коронавірусом", - йдеться в повідомленні.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Нова біда насувається на людство із Казахстану: набагато смертоносніше, ніж коронавірус

У свою чергу, казахстанський МОЗ дуже болісно відреагував на інформацію, оприлюднену китайським посольством. Там кажуть, що природа захворювання ще не з'ясована і не відомо, новий це вірус чи все-таки коронавірус. Поки ці випадки класифікують як "вірусні пневмонії неуточненої етіології", роблячи акцент на тому, що таке формулювання є в Міжнародній класифікації.

У казахських лікарів є підозра, що це той самий коронавірус, який дає хибну негативну реакцію на тестування. Адже, як відомо, далеко не у всіх випадках тести на COVID-19 дають позитивну реакцію навіть у хворих людей. Буває, що з трьох тестів вказує на захворювання лише один. Тому поки всі нез'ясовані випадки казахські медики намагаються списати на похибки тестування.

На сьогодні, згідно зі статистикою, в Казахстані було діагностовано 54,7 тисячі захворювання на коронавірус. Однак пневмонії були виявлені у набагато більшої кількості людей – у 98,5 тисячі. Це на 55% перевищує минулорічний піврічний показник по пневмоніях. Що призвело до такого сплеску - тільки коронавірус або ще якась невідома біда, поки сказати не можуть.

Водночас, головний санлікар Казахстану Айжан Асмагамбетова заявила, що зараз медики продовжують дослідження цих нез'ясованих випадків захворювання, щоби, нарешті, їх класифікувати. Однак говорити про початок нової епідемії і нового захворювання було би передчасним.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому в Казахстані терміново знову запровадили жорсткий двотижневий карантин, хоча в травні карантин через коронавірус був знятий.

Нагадаємо, на заході Монголії нещодавно було зареєстровано спалах бубонної чуми. На щастя, зараз це захворювання виліковне, якщо вчасно притупити до його лікування. Якщо ж залишити людину без медичної допомоги, то чума може вбити її за одну добу.