Порушення ПДР, за які поліція любить штрафувати взимку

За порядком на українських дорогах стежить все більше і більше камер, завдяки чому інспекторів поліції водії стали зустрічати рідше. Але зима – особливий час. Сьогодні ми розповімо, які порушення найчастіше фіксують вартові доріг в зимовий період і як вберегтися від штрафу.

Порушення ПДР, за які поліція любить штрафувати взимку - today.ua

Розмітка

Кожен водій знає, що взимку часто неможливо побачити розмітку на дорозі. Цим успішно користуються поліцейські, які охоче штрафують водіїв. За таке порушення передбачається штраф в розмірі від 255 грн. Поліцейського не хвилює, що водій з-за снігу не бачив розмітку. Якщо з якихось причин не видно розмітку, яка розділяє зустрічні транспортні потоки, слід виходити з того, що її перетин заборонено.

Літні покришки

Деякі водії до кінця тягнуть з заміною літньої гуми на зимову. І дарма так роблять. Насамперед вони ризикують власним життям. До того ж вони можуть наразитися на штраф, хоча в законодавстві прямо про це не говориться. В постанові КМУ №1306 заборонено їздити на транспортних засобах з несправностями та невідповідністю певним умовам.

Порушення ПДР, за які поліція любить штрафувати взимку

Брудні номери

Восени і взимку брудні номерні знаки – явище не рідкісне. За законом номер повинен добре проглядатися. Якщо з 20 метрів не можна чітко визначити символи номерного знака, то штраф становитиме 170 грн. Повторне таке порушення протягом року спричинить штраф у розмірі 255 грн або громадські роботи, правда, ненадовго.

Висновок – не лінуйтеся перед початком руху перевірити чистоту номерного знака. Протерти номер – хвилинна справа.

Раніше повідомлялося, як безпечно експлуатувати авто з ГБО взимку в період перепаду температур.

ДЖЕРЕЛОZr.ru