Today.ua

Набагато смертоносніший за ковід: лікарі попереджають про “верблюжий грип“, який загрожує людству

На людство насувається нова біда, яка може виявитися ще небезпечнішою за ковід. У Катарі, який цьогоріч приймає чемпіонат світу з футболу, зафіксовано спалах небезпечної недуги. Звідти людству загрожує "верблюжий грип".

Про це повідомило видання The Sun, посилаючись на інформацію від британських лікарів.

"Верблюжий грип" отримав свою назву недарма. Справа в тому, що цей грип передається людині від верблюдів за тісного контакту з цими тваринами. І саме зараз у Катарі зафіксовано вже два випадки захворювання на цей грип. Причому в обох випадках хворі контактували з верблюдами.

Небезпека ситуації в тому, що зараз до Катару з'їхалося півсвіту, якщо не весь світ, щоби подивитися футбольні баталії між провідними збірними командами світу. Тому, якщо гості чемпіонату підхоплять там цю недугу, то її рознесуть по всіх куточках світу. І тоді вибухне нова пандемія, яка може виявитися ще небезпечнішою за ковід.

За повідомленнями медиків, "верблюжий грип" набагато небезпечніший і смертоносніший, ніж коронавірус. Якщо від "старого доброго" ковіду вмирає в середньому 4% тих, хто заразився, то верблюжий грип, у періоди його попередніх спалахів, ставав летальним для більш ніж третини заражених. Біда ще й у тому, що медицина поки не знайшла жодної ефективної вакцини від цієї недуги.

Отже, єдине, що наразі можуть порадити лікарі вболівальникам, які з'їхалися на чемпіонат світу – не підходити близько до верблюдів, не контактувати з ними та не кататися на них. Крім того, медики радять своїм колегам уважно стежити за людьми, які скаржаться на лихоманку та утруднене дихання, адже ці симптоми можуть бути проявом близькосхідного респіраторного синдрому або "верблюжого грипу".

При цьому медики вказують на ще одну підступність захворювання: у деяких інфікованих людей може не спостерігатися жодних симптомів. А тим часом вони можуть бути переносниками хвороби. А в інших хворих спостерігаються характерні симптоми: кашель, лихоманка, утруднене дихання, блювота і діарея.

Відомо також, що за останні роки від "верблюжого грипу" померла понад 1000 людей. Така доволі скромна цифра пояснюється тим, що поки що це захворювання не змогло розвинутись до рівня епідемії і, тим більше, пандемії.

Нагадаємо, тим часом коронавірус Омікрон, який панував в Україні минулого сезону, нікуди не подівся. Тому медики радять не залишати поза увагою симптоми Омікрону, щоби вчасно розпочати лікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ