У Нагірному Карабаху п'ятий день триває війна. Обидві сторони конфлікту, і Вірменія, і Азербайджан, в своїх офіційних зведеннях повідомляють про величезні втрати противника, однак при цьому воліють замовчувати власні.
Зокрема, Азербайджан у своїх новинах повідомив, що за п'ять днів військових дій Вірменія втратила близько двох сотень танків та іншої бронетехніки, 228 артилерійських установок, реактивних систем залпового вогню і мінометів. Крім того, Вірменія позбулася 30 систем ППО, шести командних пунктів управління, п'яти складів з боєприпасами, понад 100 одиниць автомобільної техніки і одного ЗРК С-300.
Тим часом Вірменія оприлюднила свої дані про втрати з азербайджанської сторони. Нібито вірменськими військами було знищено 920 азербайджанських військових, 166 танків, 83 БПЛА, одну зенітну установку, сім вертольотів та один літак.
Крім того, в конфлікт готова втрутитися Росія. РФ повідомляє, що нібито за її відомостями в зону військових дій в Нагірному Карабаху перекидаються незаконні військові формування з Лівії і Сирії. Крім того, пару днів тому з'явилася інформація про вірменський винищувач, нібито збитий винищувачем ВПС Туреччини, що, як відомо, відкрито підтримала в цьому конфлікті Азербайджан, і не тільки на словах. Однак турецька сторона спростувала цю інформацію, заявивши, що вірменський літак був збитий азербайджанським винищувачем.
РФ поки лише виступила із закликом до обох сторін припинити кровопролиття і сісти за стіл переговорів, однак відкрито у конфронтацію не вплутувалася. Хоча Путін обговорював у розмові з Макроном таку можливість. Якщо це станеться, то Росія буде на боці Вірменії, до цього її зобов'язують міжнародні угоди.
Таким чином, конфлікт в Нагірному Карабаху може перерости з локального у велике зіткнення двох потужних військових машин - російської і турецької. Нічого хорошого світу це не обіцяє. Тому світове співтовариство все-таки намагається "продавити" мирний варіант. Трамп, Макрон і Путін вже виступили зі спільною заявою із закликом припинити збройний конфлікт в Нагірному Карабасі.
"Ми сумуємо за загиблими та висловлюємо співчуття сім'ям убитих і поранених. Ми закликаємо до негайного припинення бойових дій між збройними силами сторін-учасниць. Ми також закликаємо керівників Вірменії та Азербайджану негайно взяти на себе зобов'язання сумлінно і без висунення попередніх умов відновити переговори по суті врегулювання при сприяння співголів Мінської групи ОБСЄ ", -йдеться в заяві лідерів трьох держав.
Раніше з обома президентами протиборчих держав поспілкувалася Ангела Меркель. Нагадаємо, Україна також закликала обидві країни до мирного врегулювання конфлікту. Разом з тим, глава українського МЗС Дмитро Кулеба вчора, 30 вересня, на брифінгу заявив, що Україна підтримує територіальну цілісність Азербайджану.