Через те, що багато регіональних постачальників газу не змогли укласти нові договори з Нафтогазом на його умовах, ці компанії змушені були піти з ринку. А їхніх клієнтів перевели на обслуговування до постачальника останньої надії (ПОН), роль якого відведена Нафтогазу. Тепер, щоби стати повноправними клієнтами Нафтогазу, новоприбулі абоненти мають отримати у нього номер особового рахунку.
Як це зробити, Нафтогаз розповів у своїх пабликах. Це можна зробити як онлайн, так і офлайн – звернувшись за допомогою до контакт-центру Нафтогазу.
Як отримати номер особового рахунку онлайн
- Для початку потрібно перейти до чатботу GASUA. Це можна зробити у різних месенджерах: Viber, Telegram або NaftogazGasSupply у Facebook Messenger.
- Далі вводимо у чату свій EIC-код, що складається з 16 символів.
EIC – це персональний газовий номер, яким можна ідентифікувати будь-який об'єкт газопостачання. Він складається з 16 символів (цифр і чергуються і латинських літер, що чергуються). Наприклад, 56XM19A205987456. Його можна знайти в особистому кабінеті, контакт-центрі вашого облгазу або в рахунку за розподіл чи постачання газу, пояснили в Нафтогазі.
- Після цього абонент отримує номер особового рахунку, який матиме в компанії Нафтогаз. З цим рахунком він може зареєструватись в особистому кабінеті my.gas.ua.
Що дає клієнту особистий кабінет у постачальника газу
- Через цей кабінет він отримує щомісяця платіж за газ в електронній формі.
- У кабінеті він може завантажити довідку про субсидії або пільги, які має.
- Через кабінет також вносяться та зберігаються показання газового лічильника. Тут же поряд публікується і плата, яка нарахована клієнту за цими показаннями.
- Крім того, всі основні тарифні зміни в компанії також публікуються в особистому кабінеті і, щоб дізнатися про них, клієнту не доведеться блукати вкладками сайту.
Нагадаємо, через плутанину, що виникла при переведенні клієнтів 17 облгазів на обслуговування в компанію Нафтогаз, багато хто з них встиг сплатити травневі рахунки своїм облгазам. Тепер їм доведеться забрати у колишніх постачальників гроші за травень і передати їх Нафтогазу.