Влада президента Зеленського, через рік після виборів, вже зовсім забула про свою антивоєнну риторику і дедалі більше скочується до риторики попередників. Так, заступник глави українського МЗС Василь Боднар в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" заявив, що українці мають бути готові до масштабного вторгнення військ РФ на півдні нашої країни.
Він вважає, що агресія РФ може бути продиктована як нестабільністю внутрішньої політичної ситуації в Росії, так і економічною необхідністю. Кримський півострів фактично майже зневоднений, а надходження води по Північно-Кримському каналу перекрито Україною. Причому в цьому році видалося вельми посушливе літо.
Можливо, український МЗС сам прозрів такий сценарій, а можливо і допоміг йому відомий відставний американський генерал Бен Ходжес, який раніше командував ЗС США в Європі. Він також вважає, що Росія може на осінь розіграти кримський сценарій. Причому наступ може початися з кавказького плацдарму. Адже у вересні РФ готується провести військові навчання "Кавказ 2020", і під цим соусом сконцентрують у Південному військовому окрузі чимало техніки і живої сили.
"У них значна посуха через погоду й тому, що Україна правильно заблокувала воду, що надходить з річки Дніпро по Північно-Кримському каналу на півострів. Отже там проблема з водою. Ця проблема, яка виникла через незаконну російську анексію", - дав оцінку ситуації американський генерал.
При цьому офіційна українська влада, яка зуміла торік зірвати електоральний куш під гаслом закінчення війни, мовчить і дослухається до слів "білого брата".
Тему жваво підхопили політтехнологи і блогери з порошенківського табору. Навряд чи вони сподіваються, що вдасться "відмотати" політичну плівку до періоду правління "гетьмана", проте зайвий раз "нагнути" нинішню владу – свята справа.
Так, політтехнолог Тарас Березовець зауважує, що Путін сьогодні, 29 червня, підписав указ про призов військових запасу на збори. Нічого дивного в цьому немає, пише Березовець: такі укази видаються щорічно. Та ось одна особливість нинішнього указу все ж є. Зазвичай "запасників" викликають на збори на строк до двох місяців і в указі чітко обумовлюють дату закінчення, а в цьому - підсумкової дати немає.
"Фактично ним особи призиваються владою РФ із запасу - до особливого розпорядження. Іншими словами, путінський указ можна трактувати як приховану мобілізацію. Ключове питання: навіщо? Якщо, звичайно, ти не готуєшся до початку масштабних військових дій", - вважає політтехнолог.
В усіх цих міркуваннях переважають слова "можливо", "якщо" і "не виключено". І вони були б цілком виправданими і навіть необхідними, якби циркулювали у військових штабах. Звичайно, люди військові повинні бути готові до будь-якої несподіванки і працювати на випередження. Тим більше, що Путін підступний і непередбачуваний у своїх імперських рухах. Проте всі ці аналітичні потуги навмисно виносяться на загал. Навіщо і кому це потрібно - відповідь очевидна. Тут чітко простежується одне слово – "дестабілізація" в самій, що не є, стверджувальній формі.
Нагадаємо, не так давно президент Зеленський в черговий раз пообіцяв, що Крим обов'язково повернеться до складу України. Коли повернеться – дати не назвав. Але мабуть ось це "зневоднення" півострова вже можна вважати початком операції по добровільному поверненню кримчан в лоно вітчизни.