В Україні планують сформувати медичні центри для діагностики та лікування гострого й хронічного болю. Із такою ініціативою виступило українське Міністерство охорони здоров'я.
За даними Міністерства охорони здоров'я, в одному з медичних закладів Києва вже почали готувати відповідних фахівців для таких медичних закладів.
Подібна практика існує в США. Перед тим як почати лікування, з'ясовується причина, тип, інтенсивність болю та її вплив на здоров'я людини. Оцінка включає фізичну, психологічну та соціальну складові болю.
Заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Порхун наголосив, що своєчасне лікування гострого болю знижує ризик її переходу у хронічний стан.
Популярні зараз
Українці без “Дії“ можуть отримати “тисячу Зеленського“ через банки
Українці назвали умови для переговорів із Кремлем
В Україні банки домовилися запровадити ліміти на перекази з картки на картку
Українських школярів запропонували залишати вчитися на другий рік
У яких містах нашої країни планують відкрити такі медичні установи і який буде у них статус – ще не відомо.
Нагадаємо, в Україні планують найближчим часом реформувати МСЕК. Такого рішення дійшли внаслідок скандалу з керівницею Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяною Крупою, яку підозрюють у корупції. Під час обшуків у неї виявили близько 6 млн доларів. Виявилося, що у Хмельницькій області 50 прокурорів могли купити інвалідність з її допомогою. Це призвело до того, що генпрокурор Андрій Костін пішов зі своєї посади.
Що ж до міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, то він зі своєї посади не пішов, заявив, що реформуватиме МСЕК. Це відомство мають ліквідувати 31 грудня 2024 року. Натомість з 1 січня 2025 року запрацюють експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування людини або команди лікарів-практиків. У Верховній Раді зареєстрували відповідні законопроєкти.
В Україні зараз діє державна програма "Доступні ліки". З її допомогою можна отримати відшкодування вартості на деякі ліки. У цій програмі вже брало участь понад 5 млн осіб. На відшкодування можна розраховувати при покупці медпрепаратів для лікування серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань, хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів, цукрового діабету, нецукрового діабету, хвороби Паркінсона, розлади поведінки, психічних розладів, епілепсії.
Для того, щоб стати учасником цієї програми, потрібно отримати електронний рецепт. В аптеці, що бере участь у програмі, ліки видадуть безкоштовно або зі значною знижкою. Але електронний рецепт не є незмінним. На препарати за програмою "Доступні ліки" він діє 30 календарних днів.
Нагадаємо, раніше Нацбанк назвав рейтинг банків, у яких українці зберігають гроші під час війни.