Today.ua

МВС запропонувало українським водіям нову послугу

В експертно-криміналістичних центрах МВС України з'явилася нова послуга для власників автомобілів. Їм пропонують нанести дублюючі номери на кузов, двигун чи шасі.

Про це розповів завідувач відділу комп'ютерної діагностики транспортних засобів Дніпропетровського обласного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС Ігор Зозуля.

За його словами, іноді у автомобіля може не бути ідентифікаційних номерів. Тому на місці проведення експертного дослідження наразі є послуга дублювання номерів. Це робиться за допомогою спеціального пристрою для маркування ідентифікаційних позначень транспортного засобу

Звісно, це платна послуга. І не можна сказати, що вона дешева. За нанесення дублюючих номерів потрібно заплатити майже 10 тисяч гривень. Якщо бути точнішим, то 9662 гривні. Сама ж послуга експертного дослідження для іномарок зараз становить 328 гривень.

Нагадаємо, що з 15 червня 2023 року при перереєстрації автомобілів більше не потрібно обов'язково проводити експертне дослідження та отримувати експертний висновок. Тепер це добровільно, на бажання власників автомобілів. Але обов'язкове експертне дослідження залишилося при ввезенні з-за кордону б/в автомобілів вперше.

Внаслідок цього українці стали рідше замовляти експертне дослідження автомобілів. Так, на Полтавщині кількість охочих скористатися цією послугою знизилася на 20%.

МВС рекомендує все ж таки користуватися послугами Експертних центрів. Щоб не стати жертвою шахраїв. Наприклад, якщо автомобіль знищено через російське вторгнення, а документи на нього залишилися, то шахраї можуть зробити нові коди на викраденій машині.

МВС з 1 червня 2023 року почало реформувати сервісні центри та посилило контроль за кандидатами у водії й за екзаменаторами. Цю реформу планують завершити до кінця 2023 року. Очікується, що до мінімуму знизиться корупція при отриманні посвідчення водія.

Зокрема, МВС створює 55 так званих хаба, у яких прийматимуть теоретичні та практичні іспити у кандидатів у водії. У класах для теоретичного іспиту встановлять спеціальне обладнання (буде чотири відеокамери), щоб контролювати все приміщення. Встановлюватимуть відповідне обладнання і в автомобілях для практичного іспиту.

Наразі ці нововведення запровадили вже у сервісних центрах чотирьох областей. Це Київська, Одеська, Львівська та Вінницька області.

Нагадаємо, раніше експерти розповіли про те, якій автогаз продають українські АЗС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ