Чи можна відразу глушити турбодвигун або почекати

Серед автолюбителів досі ведеться жвава суперечка про те, чи можна глушити двигун, в тому числі з турбонаддувом, відразу після поїздки або дати йому час помолотити вхолосту, щоб він заспокоївся. Сьогодні ми розставимо всі крапки над «i» в цьому питанні.

Чи можна відразу глушити турбодвигун або почекати - today.ua

Навіть самі прості старі двигуни схильні до так званого термічного удару. Після вимикання запалювання їх температура підскакує. Тому якщо зупинити гарячий агрегат, а потім знову зразу його запустити, включається електровентилятор охолодження. З-за цього у сучасних авто електровентилятор може працювати і після зупинки силового агрегату.

Ще одна проблема в тому, що високооборотна турбіна після вимикання двигуна продовжує за інерцією крутитися практично без масла. У сучасних автомобілях інерційність турбін знижена.

У будь-якого автомобіліста, навіть досвідченого, може з'явитися головний біль через ці проблеми.

Чи можна відразу глушити турбодвигун або почекати

Але насправді з цими питаннями можна впоратися, якщо ставитися до автомобіля акуратно і не влаштовувати йому «ралійних гонок». Двигун, у тому числі з турбонаддувом, можна сміливо відразу глушити в тому випадку, якщо ви не фанат агресивної манери водіння. В цьому випадку не потрібно думати ні про що погане.

Нехай двигун вашого автомобіля працює як годинник, друзі!

ДЖЕРЕЛОZr.ru