Чи можна змішувати бензини з різними октановими числами

Незважаючи на передноворічне зниження цін на бензин, заправку автомобіля на АЗС все ще не можна вважати недорогою процедурою. Тому деякі водії змішують бензини АІ-92 і АІ-95. Сьогодні ми розповімо про те, чим ці два види палива відрізняються один від одного і чи можна їх змішувати.

Чи можна змішувати бензини з різними октановими числами - today.ua

95 або 92?

Бензин АІ-95 роблять на основі бензину АІ-92, додаючи в нього присадки, які підвищують октанове число. Виходить, що АІ-92 чистіше АІ-95, адже у нього менше присадок. Але потрібно врахувати, що в Україні взагалі не можна купити чистий бензин. У будь-який його сорт додають присадки.

Змішування різних марок бензину

Який сенс у змішуванні бензинів? Водії, які так чинять, вважають, що вони отримують паливо, що відповідає характеристикам АІ-95. Мовляв, для мотора це безпечно, коштує менше грошей, а швидкість вище.

Якщо швидкість й додасться, то не дуже помітно. А от якщо в інструкції з експлуатації автомобіля зазначено, що потрібно заправляти бензин АІ-95, а ви додаєте АІ-92, то можуть виникнути серйозні проблеми з двигуном. При використанні бензину більш низької марки можуть з-за високої температури, на яку вони не розраховані, прогоріти деякі деталі мотора.

Сучасні двигуни можуть пристосуватися до будь-якого бензину. Але заправка паливом із знижуючим октановим числом знижує їх потужність і збільшує витрату палива.

Чи можна змішувати бензини з різними октановими числами

Що буде, якщо замість АІ-95 залити АІ-92

При нинішніх цінах на паливо дехто заради економії переходить на більш дешевий сорт бензину. Якщо в інструкції з експлуатації автомобіля сорт бензину вказано не нижче АІ-95, а ви заливаєте 92-й, будьте готові до неприємностей.

Збільшиться витрата палива. Під час поїздки через порушення температурного режиму може з'явитися металевий звук. З-за вібрації деталі почнуть швидше зношуватися.

Якщо вам знадобиться гарантійний ремонт двигуна, то дилер доведе, що ви неправильно експлуатували машину. І тоді вам доведеться з власного портмоне оплачувати дорогий ремонт.

Правильний вибір

Як бачите, при змішуванні бензину можна одержати не лише економію грошей на заправці, але і купу різних проблем. Тому змішувати чи ні – кожен вирішує для себе сам. Ми ж рекомендуємо уважно ознайомитися з інструкцією по експлуатації авто.

ДЖЕРЕЛОDrive2.ru