Лідерів Майдану викликають в ГБР на допит у справі про держпереворот: названо гучні імена

Лідерів Майдану і Революції Гідності запросили в ГБР на допити у справі про державний переворот 2013-2014 років. Приводом до виклику в цей слідчий орган послужила заява нардепа від "ОПЗЖ" Рената Кузьміна.

Лідерів Майдану викликають в ГБР на допит у справі про держпереворот: названо гучні імена - today.ua

Ренат Кузьмін, який очолював під час перебування Віктора Януковича президентом Генеральну прокуратуру, подав заяву у ГБР про те, що події в Україні зими 2013-2014 років слід розглядати як державний переворот. Серед ймовірно причетних до цього перевороту називають колишнього секретаря РНБО Олександра Турчинова, колишнього спікера парламенту Андрія Парубія, колишнього прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, столичного мера Віталія Кличка, колишніх депутатів Верховної Ради Сергія Пашинського і Тетяну Чорновіл. Про те, що вони отримали повістки на допит у ГБР, написала в своєму Telegram-каналі головний редактор видання LB Соня Кошкіна.

Лідерів Майдану викликають в ГБР на допит у справі про держпереворот: названо гучні імена

"У нас демократично обрана, прогресивна влада, яка називає прихильність ідеалам Майдану одним зі своїх пріоритетів. Типу незалежне ДБР (в якому вже більше року чорт зна що за бардак твориться). При цьому вони приймають заяву про те, що Майдан - державний переворот. І не просто приймають, але із підстрибом біжать розслідувати ", - пише Соня Кошкіна.

При цьому вона називає Рената Кузьміна "одним з найбільш одіозних діячів режиму Януковича". Кошкіна, відома своєю прихильністю до колишньої влади, також нагадує про те, що саме за активної участі Кузьміна отримали свої тюремні терміни Юрій Луценко та Юлія Тимошенко. Вона передбачає також, що незабаром ГБР може перейти до допитів рядових учасників Майдану.

Нагадаємо, в червні 2020 року ДБР затівало гучне розслідування по людях, які належать до оточення вже теперішнього президента - Зеленського. Тоді йшлося про розслідування керівної діяльності чоловіка глави Офісу президента Юлії Ковалів. Її чоловіка підозрювали в тому, що, очолюючи Державне агентство рибного господарства України, він незаконно знизив орендну плату за чотири державних риболовецьких траулера, внаслідок чого держава втратила велику суму грошей.