Китайський Новий рік-2020: коли відзначати та як зустріти

Автор: Грудзинська Олена

Україна вже відсвяткувала Новий рік-2020, хоча насправді рік Щура, тобто Китайський Новий рік, ще не настав. У 2020 році друге новолуння після зимового сонцестояння настане 25 січня. Саме в цей день почнеться рік Білого Сталевого Щура, який триватиме до 19 лютого 2021 року.

Китайський Новий рік-2020: коли відзначати та як зустріти - today.ua

Як відомо, за китайською традицією день, коли приходить Китайський Новий рік, змінюється - все тому, що це свято відзначається за місячним календарем.

Історія свята

Святкування триватиме з 24 по 30 січня.

За переказами, Китайський Новий рік святкується  більш як три тисяч років тому. Все почалося з боротьби проти міфічного чудовиська, прозваного Нянь. Це була тварина, яка мала голову лева й мешкала на морському дні. Китайці вірили, що в ніч перед Новим роком він потрапляв на землю і шкодив людям і тваринам, викрадаючи багатства. Одного разу люди наче помітили, що Нянь боїться червоного кольору, вогню і гучних звуків.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Китайський Новий рік-2020: коли відзначати та як зустріти

Щоб захистити себе від злого створіння, в Китаї освоїли звичай наклеювати червоні парні написи Дуйлянь перед входом в будинки, розвішувати червоні ліхтарі в кінці року і запускати феєрверки.

Китайський Новий рік-2020: коли відзначати та як зустріти

Як відзначити

У Китаї традиційно напередодні Нового року за святковим столом збирається вся родина. До столу подають на Китайський Новий рік, як правило, м'ясо, рибу, цзяоцзи (китайські пельмені, які символізують втілення головних побажань), качку, курку, свинину, солодощі.

При цьому всі страви на столі в Китайський Новий рік мають своє значення. Так, китайські галушки, які смажать на воді, є символом здійснення бажань. У деяких провінціях країни всередину кладуть маленькі монетки: хто їх отримає - того чекає успіх. Креветки символізують щастя і здоров'я, висушені устриці - успіх. Салат з сирої риби, за китайськими традиціями, приносить удачу, а морські водорості - процвітання.

Китайський Новий рік-2020: коли відзначати та як зустріти

У перший день намагаються не їсти м'ясо, оскільки вважається, що воно може відлякати щастя.

Також потрібно мати на увазі, що зустрічати Китайський Новий рік-2020 краще без міцних алкогольних напоїв, віддавши перевагу легким винам, шампанському або коктейлям.

Рано вранці в перший день Нового року в Китаї діти вітають батьків, а у відповідь отримують привітання та червоні конверти з грошима. Після цього всі йдуть в гості, де господарям дарують мандарини, а йдучи, також отримують ці фрукти в подарунок.

Окрім цього, до 25 січня 2020 року треба віддати всі борги та розв'язати поточні проблеми. У будинку слід навести порядок і позбутися від усього непотрібного.

Що вдягнути

Зустрічати краще за усе в білому й блискучому одязі. Також підійде бежевий, кремовий або світло-сірий. Наряд бажано прикрасити блискучими прикрасами. Одягу з принтами краще уникати, а особливо можуть відлякати Щура зображення сімейства котячих. Це ж стосується і прикрас для новорічної ялинки.

Разом з тим, на думку сходознавців, в рік Білого Щура жодна людина в Китаї не прийде на свято в одязі білого кольору, оскільки він вважається кольором трауру, забороненим у свято. Там краще підібрати наряд червоного кольору.

Китайський Новий рік-2020: коли відзначати та як зустріти

Що не можна робити

На новорічний стіл не можна ставити груші - це до розставання. Також не можна дарувати взуття, оскільки китайською мовою воно співзвучно зі словом «злість».
Забороняється дарувати ножі та інші гострі предмети, а також символ жалоби - настінний годинник.

Крім того, ніхто в Китаї не презентує календарі та плакати з китайськими божествами - інакше духи можуть залишити будинок того, хто дарує.

Не можна давати й гаманець - це загрожує безгрошів'ям дарувальнику. Парасолька в подарунок обіцяє розставання з людиною.

Китайський Новий рік-2020: коли відзначати та як зустріти

Також в Китайський Новий рік не можна: плакати (щоб не накликати невдачі),пити ліки (весь рік буде у хворобах), їсти кашу (щоб не накликати бідність), ламати речі (весь рік проведете далеко від сім'ї), брати в борг і позичати гроші (фінансові втрати в майбутньому році), підмітати (вимітати удачу), мити голову (змивати багатство: в китайській мові слова "волосся" і "багатство" є синонімами), використовувати ножиці (до сварок з людьми).

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

 

Нагадаємо, раніше розповідалося, коли в Україні почали святкувати Старий Новий рік.