Курс долара: “зелений“ ще впаде в ціні, однак після цього почне активно тіснити гривню, - експерти

Курс долара, який останнім часом то злітає, то падає, немов на американських гірках, незабаром повинен знову вийти на висхідну лінію. Більшість фінансових аналітиків сходяться в такому прогнозі. Втім, у найближчі дні він може ще просісти, хоча колишнього "дна" вже не досягне.

Курс долара: “зелений“ ще впаде в ціні, однак після цього почне активно тіснити гривню, - експерти - today.ua

Видання stranа зібрало думки деяких аналітиків про те, які метаморфози можуть відбуватися з курсом валют у найближчому майбутньому.

Зокрема, керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин вважає, що на курс долара впливають не тільки об'єктивні економічні причини, але також і суб'єктивний фактор. Так, трохи стримують тенденцію до зростання запевнення глави Нацбанку, що вище 30 гривень долар у жодному разі не стрибне, а інфляція не перевищить 10%.

При цьому фахівці вважають, що до такого показника, 30 гривень за долар, "зелений" наблизиться десь наприкінці жовтня - на початку листопада поточного року.

Курс долара: “зелений“ ще впаде в ціні, однак після цього почне активно тіснити гривню, - експерти Однак усе може змінитися в одну мить під впливом чинників, що не залежать від України. Зокрема, тривожні сигнали надходять із Білорусі, яка сьогодні дуже не стабільна. Про це говорить фінансовий аналітик Василь Невмержицький. Йдеться про передбачуваний страйк на Мозирському нафтопереробному заводі. Саме звідти в Україну надходить велика частина бензину для заправок.

"Є побоювання, що зупинка відвантажень з цього підприємства може підштовхнути вгору ціни на нафтопродукти, що позначиться на наших споживачах (населенні і бізнесі), та й на попиті на долар теж - його потрібно більше для імпорту", - говорить аналітик.

При цьому незначно на курс можуть вплинути виплати дивідендів іноземним банкам, а також виплати за держборгом, які необхідно зробити наступного тижня. Деякі іноземці відразу можуть вивести свої гроші з ОВДП. Через це в другій половині наступного тижня долар може трохи додати в ціні.

А ось на початку наступного тижня той, хто хоче "затаритися" доларами, зможе їх вигідно придбати. У ці дні експортери збуватимуть долари, щоби сплатити квартальні податки. Тому фахівці припускають, що американська валюта може навіть впасти в ціні навіть до 27,25 гривень за долар. Однак після цього неминуче почнеться зростання.

При цьому курс євро продовжує рости на тлі невтішних звісток, які надходять зі США. Тамтешня економіка відновлюється після коронакризи не так швидко, як раніше передбачалося. Тому і національна валюта США пасує перед європейською.

Таким чином, курс євро на світовому ринку знову піднявся - з $ 1,1815 / € до $ 1,1834 / €. Протягом дня котирування рухалися в діапазоні $ 1,1782-1,1838 / €.

Нагадаємо, колишній міністр економіки Тимофій Милованов півмісяця назад передрікав, що вище, ніж до 29 гривень, вартість долара в цьому році не підніметься. Однак тоді ще не було подій у Білорусі, і взагалі в світі якось було спокійніше.

ДЖЕРЕЛОstrana.ua