Кремлю вигідно, щоб Навальний не повернувся в Росію, і влада для цього докладе усіх зусиль, - адвокат

Плани Олексія Навального щодо повернення в Російську Федерацію і продовження своєї опозиційної діяльності можуть не збутися, адже Кремлю це невигідно. Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна24" відомий російський адвокат Микола Полозов.

Кремлю вигідно, щоб Навальний не повернувся в Росію, і влада для цього докладе усіх зусиль, - адвокат - today.ua

За словами юриста, для цього російська влада може відкрити якісь нові кримінальні справи з того чи іншого приводу, або ж вдатися до будь-яких інших заходів - аж до того, що звинуватять його в інсценуванні власного отруєння. Одне слово - зроблять максимум для того, щоб Навальний не повернувся в Росію.

Навіть незважаючи на те, що згідно із законом вони в принципі не можуть заборонити Навальному, як громадянину РФ, повернутися на батьківщину, в їхній змозі зробити так, щоб його приїзд став неможливим з якихось причин.

Кремлю вигідно, щоб Навальний не повернувся в Росію, і влада для цього докладе усіх зусиль, - адвокат

Як відомо, проти головного російського опозиціонера вже порушено кримінальну справу. Якщо Кремль дасть розпорядження, аби відкрили ще кілька, тоді Навальному повертатися в Росію буде просто небезпечно. По прильоту в Москву його тут же затримають і доставлять до слідчого ізолятора, після чого можуть дати й реальний термін у в'язниці.

"Тому владі зараз набагато зручніше, коли Навальний знаходиться за межами Росії і діяльність його фонду (Фонду боротьби з корупцією) в даному випадку може бути суттєво обмежена", - вважає Полозов.

На думку Полозова, Навального також можуть звинуватити в інсценуванні власного отруєння з усіма витікаючими з цього наслідками. Подібні звинувачення доволі серйозні, і якщо Кремль на це піде і сфабрикує відповідну справу, то у Навального не буде ніякої можливості повернутися на батьківщину.

"Була б людина, а справу придумати - це в Росії ніколи не складно", - резюмував Полозов.

Нагадаємо, представник РФ при Організації по забороні хімічної зброї Олександр Шульгін заявив, що Росії немає в чому виправдовуватися перед Навальним і перед Європою. Факт отруєння політика влада РФ вважає не доведеним, а до замовників можливого отруєння Кремль не має ніякого відношення і поготів, констатував він.

ДЖЕРЕЛОglavred