У спеціальному розділі Правил дорожнього руху прописані всі випадки, коли водії зобов'язані вмикати ближнє світло фар. Це необхідно для зниження ризику ДТП. Сьогодні ми розповімо, за яких обставин і коли українські водії повинні вдень вмикати ближнє світло фар.
Чому потрібно вмикати фари вдень
Статистика свідчить, що в тих штатах США, де ввели обов'язкове застосування ближніх ходових вогнів, приблизно на 3% відразу знизилася кількість дорожніх аварій. В інших країнах, де діють подібним чином, теж спостерігається зменшення кількості ДТП.
Коли українським водіям потрібно вмикати ближнє світло фар
Щороку з 1 жовтня українські водії поза міст і сіл зобов'язані їхати з увімкненими денними ходовими вогнями. Якщо їх немає, то потрібно включати ближнє світло фар.
Це правило діє до 1 травня. Тобто сім місяців в році українські автомобілісти повинні використовувати ближнє світло фар чи ДХВ.
Кому потрібно вмикати ближнє світло фар вдень круглий рік
Таких категорій автомобілів досить багато. Наприклад, це повинні робити автомобілі, що рухаються в колоні або через тунель. Потрібно також включати ближнє світло фар вдень автобусам під час перевезення груп дітей; машинам, які везуть ті чи інші небезпечні вантажі, і т. д.
Світло і закон
В українському законодавстві немає прямої адміністративної відповідальності для водіїв, які вдень поза міст і сіл не вмикають ближнє світло фар. Тому поліція штрафує їх за ч. 2 ст. 122 і ст. 125 Кодексу про адміністративні правопорушення. Сума штрафу зазвичай становить 425 грн.
Найчастіше суди, у тому числі апеляційні та касаційні, підтримують поліцію. Але, звичайно, бувають виключення. Оскаржити постанову поліції досить легко, якщо підійти до цього питання ґрунтовно.
Деякі водії забувають (або просто лінуються) вдень поза межами населених пунктів вмикати ближнє світло фар. Так вони ризикують не тільки чужими життями, але й своїм власним життям.