Коли не можна штрафувати водія за зупинку на смузі маршрутного транспорту

З огляду на положення пункту 17.2 ПДР України, водій має право заїжджати на дорогу із смугою для маршрутних транспортних засобів, яка відокремлена переривчастою лінією дорожньої розмітки, для висадки пасажира, і поліція за це не повинна його штрафувати. До такого висновку у справі № 201/2179/17 прийшов Верховний суд України.

Коли не можна штрафувати водія за зупинку на смузі маршрутного транспорту - today.ua

Це справа почалася ще в 2017 році, коли в Дніпрі автомобіль Mercedes-Benz зупинився на смузі руху маршрутних транспортних засобів. За це його поліцейський оштрафував на 510 гривень за ст. 122 КУпАП.

Водій зі штрафом не погодився і звернувся до суду. Справа в кінцевому підсумку потрапила до Верховного суду.

Судді ВС уважно вивчили матеріали і постановили скасувати штраф водієві, а справу закрити.

Своє рішення вони мотивували тим, що водій не порушив пункт 17.1 ПДР України, так як пунктом 17.2 ПДР України дозволяється зупинка автомобіля для висадки пасажира на дорозі із смугою для маршрутних транспортних засобів.

На цей раз водій, як бачите, відстояв свої права. Але на це у нього пішло кілька років, і, не сумніваємося, багато нервів і грошей.

Нагадаємо, раніше в Краматорську суд скасував штраф, виписаний по камері TruCAM, так як на фотографії не видно обличчя людини, яка сиділа за кермом в момент порушення ПДР.