Салат із рибної консерви "Мімоза" – страва, якою нікого, здавалося б, не здивувати. Однак, незважаючи на її демократичність і популярність, багато хто нею із задоволенням прикрашає святковий стіл, а також прикрашає свої трудові будні. Все-таки погодьтеся: з "Мімозою" стіл навіть виглядає веселіше. Особливо, якщо за вікнами вже не перший день дощить.
Єдиний недолік такого салату в тому, що його бажано з'їдати, не відходячи від столу, бо він не призначений, щоб його перемішували, перевертали і носили на роботу в судочках. Але час не стоїть на місці, і винахідливі "піпли" придумали для салату практичну обгортку, з якою вона тепер підійде і для столу, і для пікніку. "Мімозу" тепер пакуємо в тонкий лаваш, і всі проблеми вирішені.
Інгредієнти, які нам знадобляться для цієї класики в новій обгортці:
- скумбрія в олії – 250 г;
- яйця – 3 штуки;
- твердий сир – близько 150 г (можна і більше);
- майонез – 250 г;
- кріп і зелений лук - за смаком;
- і звичайно ж, лаваш – цілих три листки тонкого лаваша.
Приготування
1)Відкриваємо консерву і зливаємо з неї олію. Рибу ретельно розминаємо виделкою, щоб не залишилося грудочок.
2)Яйця і сир натираємо на тертці. Можна терти на дрібній тертці, проте це більш клопітно і, в принципі, значення не має. Тому перфекціоністи можуть терти на дрібній, а всі решта – на крупній.
3)Дрібно нарізаємо зелену цибулю і кріп.
4)Тепер увага! Всі компоненти, що входять до салату, будуть розташовуватися між листами лаваша, однак згортати ми їх будемо по одному – по черзі. Для цього кожен лист лавашу змащуємо майонезом. Один лист посипаємо тертими яйцями, інший – тертим сиром, на третій – викладаємо подрібнену консерву. Зверху кожен лист посипаємо зеленню.
Далі згортаємо в рулетик спочатку один лист. Потім цей згорнутий рулетик кладемо на край другого листа і починаємо звідти загортати. Тобто, ми другим листом закутуємо вже готовий перший рулетик. Потім робимо це ще раз – із третім листом. Знову кладемо готовий рулет на край і починаємо загортати.
Таким чином, ви істотно полегшите собі життя. Вам не доведеться згортати відразу три листи, складені один на одного. Ефект вийде той самий, а трудовитрат набагато менше.
5)Далі обгортаємо рулет харчовою плівкою і відправляємо його на 2-3 години в холодильник – просякати, міцніти і нудитися в холоді. А вірніше - нудити своїх домашніх, які протягом цього часу будуть нарізати круги біля холодильника, періодично тицяти пальцем в рулет і переконувати вас, що він уже просяк.
Досвід показує, що зазвичай такі вироби просякають швидше, ніж за 2-3 години, і час просочення прямо пропорційний терпінню ваших домочадців. І ще одна порада: якщо хочете частину рулету залишити "на завтра" – робіть відразу два. І другий ховайте у найзатишніший куточок холодильника.
У нас ви можете також знайти рецепт найніжніших рибних котлет, скуштувавши які, ви будете марити цією стравою дуже довго. Якщо ви не боїтеся таких наслідків, то знайомтеся з рецептом. Він зовсім не складний.