Дизельні двигуни цінують за їх надійність і невибагливість. Однак, у них є певні слабкі сторони. Наприклад, іноді дизеля йдуть в рознос і без допомоги людини вони зупиняються тільки тоді, коли закінчиться ДТ або моторне масло. Як заглушити «скажений» дизельний мотор?
Існує три причини безконтрольного збільшення оборотів мотора: потрапляння масла в камеру згоряння (через зламанний турбонагнітач), поломка паливного насоса високого тиску, і несправність форсунок.
Ознаками можуть бути шум, велика кількість кіптяви і чорного диму. Іноді з вихлопної труби може з'являтися навіть вогонь.
Якщо дизель «сказився», то краще всього зупинитися в безпечному місці і спробувати вимкнути його поворотом ключа запалювання, кнопки «Старт/Стоп». Деякі водії зменшують швидкість на підвищеній передачі, до тих пір, поки силовий агрегат сам не зупиниться.
Досвідчені водії, помітивши, що дизельний мотор пішов в рознос, відразу вимикають зчеплення і разом з цим включають передачу, сильно натискаючи на гальма. Через це двигун перестає працювати.
Іноді водії чекають, коли закінчиться паливо або моторне масло. Але для цього потрібно зупинитися в безпечному місці і подалі відійти від машини. У цьому випадку досить високий ризик, що двигун зламається. Крім того, мотор може не зупинитися, якщо зламалися форсунки або сталася поломка паливного насоса високого тиску.
Як бачите, навіть у такій складній ситуації є вихід. Головне – не панікувати і не забувати про безпеку.