В Україні до мобілізації чоловіків у ЗСУ пропонують підключити органи місцевого самоврядування та обласні військові адміністрації (ОВА). З такою ініціативою у коментарі для ТСН виступила народна депутатка Соломія Бобровська.
За її словами, в Україні восени 2024 року знизилися темпи мобілізації до ЗСУ. Цьому є кілька пояснень. Бобровська пропонує до мобілізації підключити органи місцевого самоврядування та ОВА, оскільки вони за законом мають на це право.
Вона наголосила, що співробітники ТЦК не повинні перевищувати своїх службових повноважень. Якщо той чи інший співробітник ТЦК перевищив повноваження, його потрібно притягати до відповідальності.
Повістки про виклик у ТЦК можуть вручати в громадських місцях, на блокпостах, під час перевірок на вулиці. Українське законодавство не обмежує чітко місця, де можна вручати повістки про виклик призовника, військовозобов'язаного або резервіста в ТЦК.
Популярні зараз
Українці без “Дії“ можуть отримати “тисячу Зеленського“ через банки
Українці назвали умови для переговорів із Кремлем
В Україні банки домовилися запровадити ліміти на перекази з картки на картку
Українських школярів запропонували залишати вчитися на другий рік
Представники ТЦК та поліції також мають право звернутися до громадян за місцем їх проживання з метою вручення повістки. Співробітники ТЦК та поліції повинні при цьому мати документи, що підтверджують їхній статус та повноваження. Громадянин має право перевірити ці документи. Доводилося чути, що співробітники ТЦК та поліції з метою вручення повістки можуть заходити до житла громадян. Але вони це можуть робити лише за наявності обґрунтованих підстав та лише з санкції суду.
Нагадаємо, з вересня 2024 року "Укрпошта" почала розсилати повістки про виклик до ТЦК з електронним підписом начальника ТЦК. Повістки автоматично приходить на сервери українського державного поштового оператора. Після цього повістки роздруковують і розносять за вказаними адресами. Повістка вважається врученою, навіть якщо стоїть відмітка про неможливість вручення або відмітка про те, що адресат відмовився її взяти під підпис.
Для того, щоб забрати повістку у відділенні "Укрпошти", дається три дні. Після цього її відсилають назад до ТЦК із позначкою про те, що її неможливо вручити. Потім ТЦК вживає заходів до розшуку ухилянта (до поліції направляють листа з вимогою доставити порушника правил військового обліку та мобілізації до ТЦК).
Нагадаємо, раніше ми повідомили, скільки українців отримали відстрочку від мобілізації.