Головні події в світі 30 липня: У Москві випав сніг, а США відправили місію на Марс

Головні події в світі 30 липня: У Москві випав сніг, а США відправили місію на Марс - today.ua

Рада Європи оновила список країн, громадянам яких дозволений в'їзд до Євросоюзу. України, як і раніше, в цьому списку немає. Крім того, зі списку виключили Алжир, який раніше до нього входив.

У США успішно стартувала місія на Марс. Пуск ракети-носія з марсоходом Perseverance здійснило Національне управління по аеронавтиці і дослідженню космічного простору (NASА). До цього пуск тричі відкладали з технічних причин. І нарешті сьогодні, о 14:50 за київським часом, ракета успішно злетіла з космодрому на мисі Канаверал.

Головні події в світі 30 липня: У Москві випав сніг, а США відправили місію на Марс

Очікується, що марсохід приземлиться на поверхню четвертої планети 18 лютого 2021 року. Посадка має відбутися в кратері Єзеро. Апарат буде займатися пошуком давнього життя на Марсі, а також дослідженням марсіанського клімату та геологічних зразків.

США виводять із Німеччини майже 12 тисяч своїх військових. Офіційно Трамп заявив про те, що цей крок буде стратегічно вигідний для самих Штатів. Водночас є й неофіційна позиція американського президента, який вважає, що Німеччина, як найбагатша країна Європи, могла би більше вкладати в бюджет НАТО власних грошей.

Головні події в світі 30 липня: У Москві випав сніг, а США відправили місію на Марс

Однак багато політиків по обидві сторони океану, включаючи канцлера Німеччини Ангелу Меркель, збентежені такими діями Трампа і вважають, що це може послабити систему колективної безпеки в Європі.

Влада Польщі вирішили вийти з Конвенції Ради Європи по боротьбі з домашнім насильством, яку поляки підписали в 2015 році. Вони мотивують своє рішення тим, що в Конвенції про біологічне поняття статі підмінене соціокультурними. А це, на їхню думку, суперечить сімейним цінностям, які сповідує  більша частина польського суспільства.

Влада Білорусі допустила, що в день виборів президента, 9 серпня, в країні може бути повністю відключений Інтернет. На такий безпрецедентний крок  готові піти нібито через загрозу масових протестних акцій в країні. За даними служби безпеки країни туди вже зараз закидаються бойовики з інших держав з метою дестабілізації ситуації в Білорусі.

Азербайджан і Туреччина почали масштабні спільні військові навчання. На тлі загострення відносин між Азербайджаном і Вірменією ці навчання виглядають як відкрита демонстрація сили і загроза Вірменії.

Головні події в світі 30 липня: У Москві випав сніг, а США відправили місію на Марс

У Москві випав сніг. Жителі російської столиці активно знімають це унікальне для липня явище і діляться знімками в Мережі. Відзначається, що такого у Москві не було останні чотири століття. Втім, синоптики кажуть, що нічого екстраординарного в цьому немає. Мовляв, це не сніг, а дрібні градини, які не встигли розтанути в польоті до землі. Та все одно липневий сніг виглядає зловісно.

Долар і євро ще більше впали у ціні: оновлений курс валют на 13 серпня
Долар і євро в Україні продовжують своє падіння. На цьому тижні курс валют поступово почав опускатися, і на сьогоднішній день 1 долар США можна купити...
В Україні різко подорожчає електроенергія: названа причина
Тарифи на електроенергію для населення в Україні можуть підвищитися вже після проведення місцевих виборів, які заплановані на 25 жовтня. Такий прогноз...
У Білорусі на затриманих українців завели справу за масові заворушення
У Білорусі четвертий день тривають мітинги проти визнання результатів голосування на президентських виборах. У Мінську та інших містах масово затримую...
Українці зможуть оформляти пенсії по-новому: “Більше не потрібно звертатися в ПФУ“
В Україні у липні з'явився новий сервіс для пенсіонерів, який дозволяє оформляти пенсію в режимі онлайн. Починаючи з вересня, пенсіонерам більше не по...
Свято 13 серпня: підготовка до посту і народні традиції в Євдокимів день
Православні християни 13 серпня (за старим стилем 31 липня) згадують діяння святого Євдокима Каппадокіянина. Праведник відрізнявся особливо щирою віро...