Today.ua

Експерти перевірили якість автогазу в Україні: результат здивував

Деякі українські автомобілісти впевнені, що мережі АЗС продають буцімто неякісний автогаз. Експерти Інституту споживчих експертиз перевірили скраплений газ і дійшли висновку, що він досить гарної якості.

Для перевірки автогаз купили у великих мережах АЗС (WOG, UPG, КLO), у мережах-дискаунтерах (БРСМ-нафта, U.GO, БАРС), а також на так званій "бочці". Усі проби зрідженого газу належали до літнього типу (є два види автогазу – літній та зимовий). У літньому автогазі має бути 40% пропану та 60% бутану, а в зимовому навпаки – 60% пропану та 40% бутану.

Найбільше пропану було виявлено у зрідженому газі мережі WOG (44/55). Також хороші показники цього компоненту в автогазі мереж КLO (41/55) і UPG(39/56).

У зрідженому газі, який продають мережі КLO та WOG, також мінімальна кількість пропілену (цей компонент завдає шкоди паливній системі). Цей автогаз під час виробництва піддався додатковому очищенню.

Ще один важливий параметр автогазу – щільність. Чим більша щільність, тим більше зможе проїхати автомобіль із ГБО. У зрідженого газу мережі KLO щільність склала 538 кг/м3, WOG - 536 кг/м3, БРСМ-нафта - 522 кг/м3.

У автогазу, який був куплений на так званій "бочці" (ціна на 1 гривню за літр менша, ніж ціни у дискаунтерів), виявилося 31,58% пропану та 64,46% бутану.

Загалом автогаз на українських АЗС гарної якості. Але лише не на підпільних АЗС. На думку Інституту споживчих експертиз, розмови про неякісний скраплений газ – це гаражний міф, від якого вже настав час відмовитися.

Тим часом, паливо для автомобілів з ГБО в Україні зараз у середньому коштує 21,91 грн за один літр. Найдешевше автогаз коштує у Хмельницькій області (в середньому 21,14 грн за один літр) та у Вінницькій області (у середньому 21,19 грн за один літр).

Українські оператори роздрібного паливного ринку вже найближчим часом можуть підняти ціни на автогаз (як, втім, й ціни на бензин і дизельне паливо). Справа в тому, що з 1 липня 2023 року в Україні запровадять довоєнні акцизи на пальне, а також збільшать з 7% до 20% ПДВ на пальне.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що українці почали рідше замовляти експертне дослідження автомобілів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ