Експерт розповів коли та на скільки подешевшає бензин

За останні дні ціни на нафту впали на рекордний з 2008 року рівень – на 30%. Сергій Федоренко, голова «Нафтогаз Ойл Трейдинг», вважає, що із-за цього в Україні бензин має подешевшати на 2,5 грн за літр. Проте, це відбудеться тільки при певних умовах...

Експерт розповів коли та на скільки подешевшає бензин - today.ua

6 березня ціни на нафту марки Brent становили близько 45,5 доларів за барель, а 12 березня – вже 32-36 доларів за барель.

Сергій Федоренко вважає, що в Україні такого різкого зниження вартості бензину не буде. Він може подешевшати на 2,5 грн за літр. Причому зниження цін може початися вже на цьому тижні.

Але це станеться тільки в тому випадку, якщо вартість нафти буде на рівні 30-35 доларів за барель, і якщо курс гривні не продовжить рости. А наприкінці минулого тижня саме спостерігалося зростання курсу гривні.

Що ж стосується дизельного палива, то Федоренко вважає, що на українських АЗС його ціна не буде різко падати. Причина – дефіцит ДТ.

Нагадаємо, минулого тижня Антимонопольний комітет пообіцяв уважно стежити за паливним ринком, так як є передумови для зниження цін. У грудні 2019 року Антимонопольний комітет вже рекомендував операторам паливного ринку знизити ціни, після чого на АЗС почав дешевшати бензин.

ДЖЕРЕЛОSegodnya.ua