Today.ua

Ефективне і правильне підживлення для цибулі стане запорукою чудового врожаю: секрет бувалого городника

Цибуля – один із найпоширеніших овочів, який на столах українців присутній чи не в кожній страві. Отже, багато цибулі не буває. Виростити рясний урожай цього овочу навіть на невеликій грядці допоможе підживлення для цибулі. Але при цьому неправильно обраним підживленням можна тільки все зіпсувати.

Про те, чим не варто підгодовувати цей овоч, і на яку підгодівлю він відгукнеться із вдячністю, розповів obozrevatel.

Яких добрив цибуля не любить

Відвари та настої на травах, які можуть піти на користь багатьом іншим рослинам, цибулі не подобаються. Особливо не любить вона відвар із кропиви. При такому поливі у цибулі може відрости хороше зелене пір'я, а ось корінь взагалі не зростатиме.

Погано відгукується цибуля і на азотні добрива. Особливо якщо з ними перестаратися. Причому від азотних добрив псуються і вершки, і коріння. Зелень стає ламкою і менш соковитою, а корінь втрачає свій смак.

Перегній не варто використовувати під час посадки цибулі. Цибулина не зможе його засвоїти і страждатиме від нестачі поживних речовин. А ось за 1-2 місяці до посадки цибулі ґрунт на майбутній грядці можна удобрити перегноєм. Тоді це дасть зовсім інший ефект для зростання цибулини.

Ще одне добриво, яке непридатне для цибулі – нашатирний спирт. Від обробки нашатирем підземна частина рослини може отримати опіки і перестати рости.

Корисні добрива для підживлення цибулі

Для цибулі буде дуже корисним мінеральне добриво, що складається з таких інгредієнтів:

Таке дозування розраховане на середнє відро води. Рідкого підживлення, що вийшло, повинно вистачити на полив одного квадратного метра цибульної грядки. Відповідно, якщо у вас грядка вужча і витягнута в довжину, то добрива вистачить на 2-3 погонних метри.

Таке підживлення дуже ефективне на ранніх стадіях росту овочів, і потім його можна повторити десь наприкінці червня.

А ось у проміжку між цими двома поливами можна застосувати ще одну підгодівлю для цибулі. Для цього на 10 літрів води додають 2 столові ложки нітрофоски. Таке підживлення доцільно давати цибулі приблизно через два тижні після того, як внесено перше добриво.

Цибуля також любить сухе добриво, виготовлене на основі золи. Для цього до двох склянок сухої золи потрібно додати одну чайну ложку меленого червоного перцю та одну чайну ложку тютюнового пилу. Цю суху суміш рівномірно розподіляємо по грядці цибулі. У сухому вигляді вона чудово охороняє цибулю від шкідників, а в поєднанні з дощем буде ще й чудовим підживленням.

Нагадаємо, досвідчені городники поділилися також ще однією хитрістю. Вони розповіли, що потрібно зробити з цибулинами перед їхньою посадкою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ