Борги за комуналку: хто може позбутися житла, а кому просто все “відрубають“

Українці, які мають борги за комуналку, ризикують залишитися не тільки без грошей і свого майна, але й позбутися деяких прав. Держава кинула весь свій репресивний апарат на боротьбу з неплатежами у комунальній галузі. Видання obozrevatel розбиралася, хто і як може поплатитися за комунальні борги.

Борги за комуналку: хто може позбутися житла, а кому просто все “відрубають“ - today.ua

Один з найменш болючих і доступних шляхів вирішення проблеми - реструктуризація боргу. Це - коли боржник справно платить поточні платежі і при цьому ще й щомісяця сплачує свій борг у рівних частках. Однак не всі погоджуються на реструктуризацію. І навіть серед тих, хто уклав договір про реструктуризацію боргу, не всі регулярно його виплачують.

Тому комунальні підприємства змушені звертатися до суду, щоби змусити все-таки споживача сплатити за комунальні послуги. За рішенням суду в рахунок погашення боргу можуть утримувати половину зарплати, а не чверть, як при реструктуризації.

Борги за комуналку: хто може позбутися житла, а кому просто все “відрубають“ В рахунок сплати боргу можуть навіть забрати майно, аж до квартири. Проте, як стверджують в Міністерстві розвитку громад і територій, до такого методу вдаються вкрай рідко. Такі випадки по всій Україні можна полічити на пальцях однієї руки.

По-перше, житло мають право забрати, якщо воно не єдине. По-друге, квартира може піти за сплату боргів, якщо сума боргу перевищує 20 мінімальних зарплат. На сьогодні це 94 460 гривень. Але навіть і за великих сум заборгованостей, як правило, до такого радикального способу погашення боргу вдаються.

А ось "відрубати" все, що можна, цілком можуть. І дуже часто вдаються саме до такого способу вилучення боргу. Причому, як показує практика, він дуже дієвий. Навряд чи сучасній людині, яка звикла жити з електроприладами, Інтернетом, газом, водопостачанням і каналізацією, вдасться довго проіснувати без усього цього. Тут вже хочеш-не хочеш, а візьмеш кредит і заплатиш борги.

Крім цього, у держави є й інші інструменти впливу на боржника - майже ті самі, яких зазвичай залякують аліментників.

Йдеться про заборони на виїзди за кордон, заборона на полювання та користування зброєю, а також, звичайно, конфіскація різного рухомого майна.

До того ж, якщо споживач не платить за комуналку цілий рік, то його штрафують на 20% від того, що він заборгував. Якщо не платив два роки, то додають до цієї суми 30%, а якщо три роки, то борг може вирости в півтора рази.

Правда, нині в парламенті зареєстрований закон, що скасовує штрафи і пеню за комуналку. Якщо його приймуть, то всі боржники матимуть змогу розрахуватися за боргами без жодних накруток.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel
  • ТЕГИ
Дочка Олі Полякової виконала відомий хіт матері
Оля Полякова влаштувала для дочки незабутній день народження, який тривав кілька днів. Маша Полякова отримала безліч подарунків, повеселилася з друзям...
Кому протипоказана вакцинація від коронавірусу індійським препаратом: зізнання Ляшка
Вакцинація від коронавірусу індійським препаратом показана не всім. Про це розповів на брифінгу головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. За сло...
Тоня Матвієнко показала щасливих батьків, які відзначили золоте весілля
Тоня Матвієнко показала свою прекрасну маму Ніну Матвієнко і батька Петра Гончарова, які відсвяткували золоте весілля. Відома українська співачка ось ...
Шмигаль розповів, скільки буде коштувати вакцина від коронавірусу в Україні
Питання щодо комерційної ціни вакцини від коронавіруса цікавить більшість громадян України. Прем'єр-міністр країни Денис Шмигаль розповів, скільки най...
Дженніфер Лопес без макіяжу: як зірка доглядає за шкірою обличчя
Зірка світового масштабу Дженніфер Лопес показала, як виглядає без макіяжу. 51-річна співачка в черговий раз зуміла захопити своїх шанувальників красо...