Чисельність населення Землі підбирається до восьми мільярдів: демографи б'ють на сполох

Чисельність населення Землі підбирається до восьми мільярдів: демографи б'ють на сполох - today.ua

Чисельність населення Землі досягла 7,8 мільярда людей. Про це повідомив два дні тому, 10 липня, німецький фонд Stiftung Weltbevölkerung – DSW ("Населення Землі").

Щорічно населення нашої планети збільшується в середньому на 82 мільйони осіб. Для порівняння: приблизно стільки людей проживає в усій Німеччині. Тобто, щорічно чисельність людей на Землі зростає на цілу Німеччину.

Вражає й інша цифра: щосекунди(!) на земній кулі народжується в середньому 2,6 дитини, тобто 26 дітей за 10 секунд. (Поки ви читали попереднє речення на Землі народилося 16 дітей!)

Експерти DSW називають кілька причин стрімкого зростання населення Землі. Звичайно, однією з головних причин є поліпшення якості життя: доступність медичного обслуговування, повноцінне харчування, прийнятні умови роботи. Але є і ще одна причина, яку багато хто воліє замовчувати. Це – величезна кількість небажаних вагітностей.

В багатьох регіонах земної кулі, відзначають експерти DSW, жінки не можуть розпоряджатися своїм тілом і не можуть самі вирішувати, скільки дітей їм народжувати і коли. В основному це країни третього світу зі слабо розвиненою економікою і сильними релігійними засадами.

Чисельність населення Землі підбирається до восьми мільярдів: демографи б'ють на сполох

На думку експертів, в середньому по світу дві з п'яти вагітностей є небажаними. Це можна виправити, пропагуючи безпечний секс і протизаплідні засоби, а також підвищуючи рівень освіченості, в першу чергу, жінок.

Однак у багатьох куточках земної кулі ще ніхто й не чув про контрацепцію. А в деяких патріархальних країнах, будь-яка контрацепція вважається смертним гріхом. Особливо важка ситуація спостерігається на африканському континенті, південніше від Сахари, кажуть фахівці. В останні роки тут все ж трохи скоротилася народжуваність. Хоча досі в середньому на одну жінку припадає 4,4 дитини, в той час як середній планетарний показник становить 2,4 дитини. Тому фахівці прогнозують, що до 2050 року в цьому регіоні чисельність населення зросте з нинішніх 1,3 млрд до 2,5 млрд.

У Європі, звичайно, ситуація інша. Однак і в європейських країнах, включаючи Україну, клерикали намагаються просувати свої згубні ідеї: потрібно народжувати, скільки Бог дасть, і титульної нації забагато не буває. Такі розумники забувають про те, що Земля у нас на всіх одна, і їй абсолютно однаково, кого годувати: темношкірих африканців чи білявих арійців. Тому слово "контрацепція" має бути написане великими літерами у будь-якому підручнику, включаючи буквар.

Депутатка Галина Третьякова, яка стала скандально відомою через свої висловлювання про "дітей низької якості", можливо, кепсько сформулювала свою думку, але по суті вона мала рацію. Не секрет, що деякі люди з невисокою соціальною відповідальністю готові плодитися заради того, щоб отримати виплати від держави. Звісно, це не означає, що у них народжуються "не якісні" діти. Від народження в кожній дитині закладений неабиякий потенціал. Та, на жаль, вони такими стають через те, що батьки, одного разу давши життя маленькій людині, вважають свою місію виконаною.

Що зміниться в організмі, якщо почати їсти кавуни кожен день - думка лікарів
Серпень - золотий час смачних цукрових кавунів. Соковита м'якоть чудово втамовує спрагу і навіть почуття голоду. Кавуни дуже корисні для здоров'я, про...
Українців змусять відзвітувати за кожну гривню: банки вимагають підтвердження джерела грошей
В Україні перевірятимуть кожен банківський переказ. Навіть за 150 гривень доведеться звітувати. При виявленні порушень накладатимуться значні штрафи. ...
Коли в Україні знову потеплішає: Наталка Діденко засмутила прогнозом погоди
Народний синоптик Наталка Діденко розповіла, коли в Україні знову потеплішає і припиняться дощі з грозами. За словами метеоролога, терпіти холод і вог...
У ВООЗ закликали до посилення карантину: ослаблення призвело до другої і третьої хвилі епідемії
У світі почалася друга хвиля пандемії коронавіруса. У деяких країнах другу хвилю захлеснула ще сильніша третя. До таких плачевних наслідків призвело п...
Названі ознаки фальсифікації виборів в Білорусі: “80% за Лукашенко не проголосували“
Поки Олександр Лукашенко святкує свою перемогу на президентських виборах в Білорусі, в країні тривають мітинги тих громадян, які не згодні з попередні...