Що відбувається з природою в Україні після карантину: страшне зізнання еколога

Після карантину стан довкілля в Україні різко погіршився. До такого парадоксального, на перший погляд, висновку дійшли українські екологи. Хоча, здавалося б, усе має бути з точністю до навпаки. Адже з Європи раз за разом приходять повідомлення, що на вулицях великих міст стали з'являтися дикі тварини. А значить, природа після карантину відновилась і почала відвойовувати у людини своє.

Що відбувається з природою в Україні після карантину: страшне зізнання еколога - today.ua

Однак український еколог Володимир Борейко, у своєму інтерв'ю, яке він дав виданню obozrevatel, каже, що все не так, принаймні – для України. Дикі тварини і раніше мешкали поряд із багатьма великими європейськими містами.

Приміром, у Німеччині поблизу багатьох міст мешкали олені. Не дивно, що вони стали забрідати на міські вулиці, на яких різко скоротилася кількість транспорту. Те ж саме можна сказати і про Каліфорнію, де на пляжах завжди було багато морських левів і котиків. Цих тварин ніхто там ніколи не чіпає, і вони абсолютно спокійно почуваються поруч із людьми.

"Карантин в Україні за кілька місяців практично нічого такого для очищення не зробив", - стверджує еколог.

Навпаки, в Україні карантин лише погіршив становище навколишнього середовища, говорить фахівець. Раніше, до карантину, екологи хоча би здійснювали перевірки діяльності деяких підприємств. А з початком карантину прийшла заборона на екологічні інспекції. Тим часом, багато підприємств, особливо безперервного циклу, так і не припиняли роботи. Таким чином, за три місяці карантину екології завдано ще більшої шкоди, ніж до карантину.

Що відбувається з природою в Україні після карантину: страшне зізнання еколога

Та й тепер в Україні майже немає кому займатися екологічними інспекціями. По суті, ця функція залишилася лише у Державної екологічної інспекції. Обласних управлінь у Мінекології немає. Тому на місцях дуже важко здійснювати моніторинг стану навколишнього середовища.

І все ж, фахівцеві можна заперечити, бо на вулицях українських міст також стали з'являтися лісові тварини, яких раніше там не помічали. Так, у Кам'янець-Подільському, де кількома днями раніше побував президент Володимир Зеленський, днями рятувальникам довелося ловити косулю, що забрела з лісу.

Що відбувається з природою в Україні після карантину: страшне зізнання еколога

Тварина теж, мабуть, спокусилося тим, що на міських вулицях стало менше машин. Однак її там мало не зацькували бродячі собаки. Добре, що рятувальники нагодилися вчасно. Упіймавши перелякану тварину, вони вивезли косулю в ліс і там її випустили.

Що відбувається з природою в Україні після карантину: страшне зізнання еколога

Нагадаємо, в Україні через хвороби, пов'язаних із забрудненням довкілля, вмирає втричі більше людей, ніж у Європі. Вчені попереджають, що нездорова екологія в найближчі роки може забрати мільйони людських життів.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel
Уламки некерованої китайської ракети благополучно впали в океанські глибини поблизу Мальдів
Некерована важка китайська ракета Long March 5B ( “Чанчжен-5В“), яка могла впасти на голови мільйонам жителів Землі, благополучно затонула в Індійсько...
Григорій Решетник показав своє рідкісне дитяче фото з мамою
Ведучий “Холостяка“ Григорій Решетник в День мами поділився зі своїми шанувальниками в соцмережах дитячим фото, яке раніше не з'являлося в мережі. На ...
Пенсія з кожним роком буде менш доступною: українцям доведеться працювати більше
В Україні з кожним роком будуть посилювати вимоги до отримання пенсії. Щорічно до необхідного трудового стажу додаватиметься 12 місяців. Таким чином, ...
Меган Маркл на 8-му місяці вагітності вийшла у світ в яскраво-червоній сукні
Дружина принца Гаррі Меган Маркл в червні народить дівчинку. На цю подію чекає вся королівська родина. Днями 39-річна дружина принца Гаррі записала ва...
Шашлик та алкоголь: фахівці розвіяли популярні міфи щодо поєднання популярної страви з міцними напоями
Шашлик та алкоголь більшістю українців (і не тільки українців) сприймаються, як близнюки-брати. При цьому є традиційний перелік алкогольних напоїв, як...