Today.ua

ТОП-8 помилок водіїв взимку

Кожен водій хоча б один раз у житті робив помилку. Деякі їх повторюють раз за разом. Ось і зараз, з настанням грудня, ми, водії, потрапляємо у неприємні ситуації. Є як мінімум вісім головних помилок водіїв в зимові місяці.

Літній стиль водіння

З настанням зими багато недосвідченних водіїв продовжують їздити так само, як і в теплі місяці. І в цьому їх головна помилка, адже взимку зчеплення з дорогою набагато гірше, ніж влітку. В результаті збільшується кількість ДТП.

Щоб знизити ризик аварії і убезпечити себе та інших людей, постарайтеся взимку керувати автомобілем без різких маневрів, дотримуйтесь дистанцію і бічний інтервал.

Занадто пізня заміна шин

Багато водіїв до кінця тягнуть з заміною літньої гуми на зимову. А дехто взагалі цього робити не збирається, адже в нашій країні за це в законах немає відповідальності. Рекомендуємо не відкладати на останній момент заміну покришок, адже взимку ви щоранку можете зустрітися на дорозі з ожеледицею.

Лід у бачку омивача

Деякі водії забувають про зимову незамерзайку. Одного разу вранці вони розуміють, що вода в бачку омивача замерзла. От і доводиться їм потім залишати машину на теплому паркінгу і чекати, коли ж лід в бачку розтане.

Поганий акумулятор

Одна з головних причин, чому взимку неможливо завести двигун, - старий акумулятор. У цьому випадку порада проста – купіть новий! В іншому випадку на роботу вам доведеться добиратися на метро.

Погано світять фари

У зимові місяці фарами користуються набагато частіше, ніж влітку. Якщо влітку зі слабким світлом ще можна миритися, то взимку це може стати причиною ДТП. Тому не відкладайте надовго з профілактикою фар. Насамперед їх потрібно правильно налаштувати і замінити всі лампочки.

Старі двірники

Деякі водії лише тоді вирішують купити нові двірники, коли через лобове скло вже мало що можна розгледіти. Двірники коштують недорого. В крайньому випадку, є кілька способів, як продовжити «життя» старих щіток склоочисника.

Без прогріву

Деякі водії не хочуть витрачати свій дорогоцінний час на прогрів двигуна, навіть взимку. Але гріти мотор потрібно. Витратьте на це п'ять хвилин, і ваш автомобіль буде працювати «як годинник».

Непродумана парковка

Паркуючи автомобіль взимку треба прикинути, чи зможете ви вранці виїхати, не завадите виїхати іншим автомобілістам, чи не впаде на вашу «ластівку» сніг з даху і не нагребет перед нею сніжний бруствер спецмашина, яка буде чистити двір.

Раніше повідомлялося, чому автомобіль шкідливо зберігати взимку в гаражі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ