6 лютого: який сьогодні день і чому не можна вечеряти після заходу сонця

У давнину знали, що 6 лютого відзначають «Ксенію-Полузимницю», а в церкві моляться блаженній Ксенії Міласській (Євсевій) - черниці із загадковою і цікавою долею, яка була віддана християнській вірі та володіла даром розради всіх, хто страждає.

6 лютого: який сьогодні день і чому не можна вечеряти після заходу сонця - today.ua

6 лютого відзначають День Ксенії-весновказівниці (Полузимниця, Полухлібниця). Вважають, що в цей час все ще йде «перелом зими».

6 лютого: який сьогодні день і чому не можна вечеряти після заходу сонця

Свята вела настільки аскетичне життя, що її навіть боялися. Знатне походження преподобної відкрилося людям тільки перед її смертю - про нього розповіла одна зі служниць.

Традиції 6 лютого

Серед народних прикмет, звичаїв і традицій до наших днів дійшли суворі заборони на цю дату. Точно зрозуміти причини виникнення обмежень зараз непросто - до теперішнього часу вони вже придбали форму забобонів.

Так, одне із повір'їв застерігало людей від того, щоб в цей день стригти нігті на ногах. Вважалося, що педикюр може загрожувати людині судомами на все життя.

Існувала і заборона на те, щоб сідати за стіл після заходу сонця. Вважалося, хто першим почне вечеряти, той помре. Якщо застілля було не уникнути, то початок трапези намагалися передати людям похилого віку.

6 лютого: який сьогодні день і чому не можна вечеряти після заходу сонця

Також вірили, що не можна в'язати вузли - це наче могло привести до смерті когось із членів сім'ї. Перестилати постільну білизну в цей день теж вважали небезпечним, думали - можна захворіти. Не варто було літнім людям також в'язати, шити.

Прикмети 6 лютого

  • Сонячний день - до гарної весни
  • Безвітряна погода - друга половина липня буде теплою і сухою, без вітрів і дощів
  • Завірюха кружляє - зіткнутися доведеться з неврожаєм, дефіцитом кормів для худоби
  • За старих часів було заведено гадати про майбутні ціни на зерно. Пекли хліб, а потім зважували його ввечері та на наступний ранок. Якщо вранці хліб був важчий, зерно подорожчає. Якщо вага залишалася незмінною, вірили, що ціна не зміниться. Якщо вага зменшилася, теж хліб буде дешевим.
  • Не можна ставити квас - прийде неврожайний рік

Іменини 6 лютого

Анастасій, Вавила, Герасим, Денис, Іван, Ксенія, Микола, Павло, Тимофій.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, який день 5 лютого і навіщо спостерігати за котами.

ДЖЕРЕЛОdni.ru
В Україні підскочить вартість житла в новобудовах через подорожчання металу
Вартість нерухомості в 2021 році зростає як на первинному, так і на вторинному ринку. За словами експертів, ця тенденція найближчим часом продовжиться...
Настя Каменських зізналася, чому не відзначатиме другу річницю весілля з Потапом
Настя Каменських і її чоловік Потап вже майже два роки як подружжя. 23 травня 2019 року вони зв'язали себе узами шлюбу, і в цьому році у них паперове ...
Клієнти ПриватБанку масово втрачають гроші з карток: шахраї придумали нову схему
Клієнти ПриватБанку продовжують скаржитися на зникнення грошей зі своїх банківських рахунків. Гроші зникають під час автоматичної оплати товарів та по...
Тіна Кароль відмовилася представляти Україну на “Слов'янському базарі“ в Білорусі
Тіна Кароль разом з Олегом Винником, Еліною Іващенко, ведучими Тімуром Мірошниченко та Андрієм Доманським відмовилася від участі в фестивалі “Слов'янс...
Переоформлення субсидій в травні: українцям повідомили подробиці заповнення нових заяв і декларацій
Після зміни правил нарахування субсидії з 1 травня в Україні почала відбуватися масова плутанина через розбіжності з документацією. Справа в тому, що ...