В Україну йде аномальне тепло і посуха: тривожний прогноз погоди на весну 2020

В Україну йде аномальне тепло і посуха: тривожний прогноз погоди на весну 2020 - today.ua

Зими в Україні майже не було, стверджують синоптики. Весна настала, ще в грудні 2019-го. Однак це ще далеко не всі примхи погоди.

Прогноз погоди від Укргідрометцентру не віщує нічого доброго аграріям. За даними синоптиків весна 2020 очікується посушливою і аномально теплою. Все це може вкрай негативно позначитися на показниках врожайності.

Березень буде теплим і посушливим

На зміну аномально теплим і безсніжним зимам приходять не менш теплі і посушливі весни. Так, у Центральній геофізичній лабораторії прийшли до висновку, що, судячи по зимовій погоді, і весна 2020 теж буде дуже теплою. Про це розповіла керівник відділу кліматології України Олена Донич.

За словами Донич, подібна ситуація з погодою була в 1989 – 1990-их роках. Коли після безсніжної і теплої зими, замість звичної березневої температури повітря +1 градус, повітря прогрівалося до +6,5 градуси. Це дуже високі показники для нашої місцевості, вони тягнуть за собою низькі врожаї і великі втрати для всього сільськогосподарського сектора економіки держави.

Крім того, у Центральній геофізичній лабораторії порівняли два тридцятирічних кліматичних періоди. Виявилося, що в останні 30 років стало набагато тепліше, в середньому на 2,7 градуса, ніж у попередній період. Кліматологи відзначають, що тенденція до підвищення температур тільки посилюватиметься в майбутньому.

Роман Мурмило згоден з висновками Центральної геофізичної лабораторії. Синоптик Укргідрометцентру стверджує, що температура повітря в березні буде в середньому на 2 градуси вище норми.

Через погодні аномалії вегетаційний процес у рослин буде запущений набагато раніше звичайного, при цьому відсутність талих снігів і істотних опадів, не дозволить культурам у достатній мірі розвинутися. Як результат, українське сільське господарство може зазнати збитків.

В цілому по Україні відзначається серйозний дефіцит водних ресурсів, знизився рівень води в річках: Дніпро, Прип’ять, Дністр, Західний Буг, Самара і т. д. Врятувати ситуацію може тільки диво, якщо в березні 2020 випаде подвійна норма опадів, вважає начальник НДІ гідрометеорології Володимир Осадчий.

Фермери України теж розуміють, що країну чекає катастрофічно неврожайний рік. Земля дуже суха, рівень води в колодязях знизився до мінімуму, річки обміліли. Багато хто побоюється, що доведеться заново засівати поля.

Так, фермер з Чернігівщини прогнозує неврожай картоплі, стверджуючи, що багато років займається вирощуванням сільгосппродукції, однак такої плачевної ситуації, яка склалася на початку 2020-го року він не пам’ятає.

Варто відзначити, що все ще може налагодитися. Принаймні, на кінець лютого 2020 метеорологи прогнозують погіршення погодних умов. Дощі та мокрий сніг чекають по всій території України.

Свято 4 квітня: в День Василя Сонячного ворожили на весь майбутній рік
4 квітня у Православних храмах відбуваються богослужіння в честь пам’яті святителя Василя Анкірського. У народному календарі в цю дату відзначали День Василя Сонячного або Капельника....
Гороскоп на 4 квітня від Павла Глоби: Тельці блиснуть творчістю, а Дівам краще утриматися від суперечок
Гороскоп на суботу, 4 квітня 2020 року, обіцяє день, в який усім знакам Зодіаку варто якомога менше говорити, а більше слухати. Цей день обіцяє швидку...
Прогноз погоди на літо 2020 в Україні: синоптики налякали ураганами і катаклізмами
Прогнози синоптиків на літо 2020 в Україні не радують. Погода, за припущенням метеорологів, буде аномальною від першого дня пляжного сезону до останнього. Чого чекати українцям?...
Постарілий Лещенко звернувся до своїх шанувальників: “Не уявляю, як буду виходити на сцену”
Лев Лещенко досі знаходиться в інфекційній лікарні у Коммунарці. Співак приходить до тями після перенесеної інфекції коронавірусу. Пік хвороби вже минув, тепер народному артисту вже...
Тест по картинці: виберіть орхідею і дізнайтеся, що зробить вас щасливим
Подивіться на запропоновану картинку і швидко, без зайвих роздумів, виберіть вподобану орхідею. Прочитайте розшифровку, психологічний тест по картинці з орхідеями, допоможе дізнатися, що насправді принесе...