В Україні введуть “драконівські“ покарання за борги по комунальним послугам

«Знижок Гончарука» більше не буде. Навіть якщо газ Україні буде діставатися безкоштовно, суми в платіжках залишаться незмінними. Але і це ще не все, на що пішов уряд заради отримання кредиту від МВФ. Українців чекає багато неприємних сюрпризів!

В Україні введуть “драконівські“ покарання за борги по комунальним послугам - today.ua

Меморандум про співпрацю України з МВФ, який передбачає скасування постанови Кабміну №1082, згідно з яким постачальник зобов'язаний був коригувати суми в квитанціях за опалення, газ і гарячу воду, якщо в країні змінювалась ціна на блакитне паливо, буде скасовано.

Для отримання траншу влада України зважилася на вкрай неприємні для жителів країни заходи. Незабаром очікується суттєве подорожчання комунальних послуг. Причому дорожчати буде практично все. Піднімуться тарифи на воду, електрику, газ для населення, яке тепер буде купувати блакитне паливо за ринковими цінами, без будь-яких знижок. Значно зросте вартість централізованого опалення.

В Україні введуть “драконівські“ покарання за борги по комунальним послугамЗа найоптимістичними прогнозами експертів, загальна сума за комунальні послуги зросте на 800 – 1200 гривень на місяць за 2-х кімнатну квартиру.

Зрозуміло, після таких нововведень неминуче почне зростати заборгованість по комуналці в країні. Але це все теж передбачено. Незабаром планується дати дозвіл постачальникам комунальних послуг набагато більш жорстко вчиняти з боржниками. В результаті, як мінімум, будуть значно збільшені штрафні санкції, спрямовані на стимулювання людей відповідально оплачувати спожиті послуги.

В Меморандумі про співпрацю з МВФ українська сторона взяла на себе зобов'язання розробити інструменти, які дозволять постачальникам централізованого теплопостачання забезпечити збір платежів від домогосподарств за допомогою законодавчих жорсткостей і більш високих штрафів. Не виключено, що будуть виселяти боржників з квартир і будинків.

Крім того, стало відомо, що банкам дозволять блокувати рахунки громадян України, які потраплять в єдиний реєстр боржників. Арешт планується знімати після того, як необхідна сума за борги і штрафи буде знята.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що українцям дозволили не платити за комуналку під час карантину, введеного в країні через эпідемію коронавіруса. Також нараховувати пеню і штрафувати не будуть ще 30 днів після закінчення карантину в країні.